Nicole Saleta z mamą Ewą Pacułą

i

Autor: AKPA Nicole Saleta w 2017 roku. Córka Przemysława Salety czeka na kolejny przeszczep nerki

Córka Salety czeka na trzeci przeszczep. Nerka od zmarłego przestała działać

2019-04-14 12:10

Nicole Saleta (25 l.) ponad rok temu przeszła drugi przeszczep nerki. Operacja córki Przemysława Salety (51 l.) i Ewy Pacuły (47 l.) była bardzo trudna. Pacjentka w niektórych momentach walczyła o życie. Niestety przeszczepiony organ przestał działać i Nicole znowu musi korzystać z dializ.

Nicole Saleta w 2007 roku przeszła pierwszy przeszczep. Nerkę otrzymała od taty, Przemysława Salety. Operacja była skomplikowana i skończyła się poważnymi komplikacjami u byłego pięściarza. Po 6 latach problemy zdrowotne wróciły. Córka Salety potrzebowała kolejnego przeszczepu. Nerka przestała działać, ponieważ dziewczyna nie zawsze brała przepisane leki. Nicole trafiła na listę osób czekających na przeszczep. Nerka została pobrana od zmarłego dawcy w styczniu 2018 roku. Niestety kilka miesięcy później przestała działać.

- Mam prawdopodobnie taką dysfunkcję genetyczną, która atakuje nerki i niestety za późno lekarze się o tym dowiedzieli, więc ja tę nerkę miałam działającą raptem przez cztery miesiące. Więc znów mam dializy. Czekam na kolejny przeszczep - tłumaczy Saleta w "Faktach" TVN. - Warto dużo wiedzieć na ten temat, dlatego że ja jestem najlepszym przykładem na to, że problem może dotknąć każdego z nas z dnia na dzień - zaznaczyył jej ociec, Przemysław Saleta, który brał udział w corocznym "Biegu po Nowe Życie.

Córka Salety po drugim przeszczepie. Pojawiły się komplikacje

Książki, gry, muzyka i wiele więcej z rabatem na stronie Empik promocje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE