Cugowski ma straszne problemy z pamięcią!

i

Autor: AKPA

Cugowski ma straszne problemy z pamięcią! Jak radzi sobie w czasie koncertów?

2022-03-05 16:00

Krzysztof Cugowski (72 l.) to jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w polskiej muzyce. Mężczyzna przez wiele lat związany był z Budką Suflera, a od 2017 roku koncertuje z Zespołem Mistrzów. W wywiadzie z Małgorzatą Domagalik Cugowski przyznał, że ma problemy z zapamiętywaniem tekstów piosenek. Jak radzi sobie z tym na scenie?

Krzysztof Cugowski to były wokalista Budki Suflera oraz jeden z najlepszych muzyków rockowych w Polsce. Artysta od 2017 roku koncertuje z Zespołem Mistrzów, który tworzą Jacek Królik (gitara), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe), Robert Kubiszyn (gitara basowa) oraz Cezary Konrad (perkusja). W roku 2020 nagrał z nimi dwupłytowy album "50/70 Moje najważniejsze".

Ostatnio Cugowski był gościem Małgorzaty Domagalik w 14. odcinku programu "Niech Gadają!", emitowanego na Kanale Sportowym, który nadawany jest za pośrednictwem serwisu YouTube. Mężczyzna opowiadał między innymi o swoim życiu i karierze muzycznej. Przyznał również, że ma poważne problemy z pamięcią do tekstów. Zapamiętanie słów piosenki przychodzi mu z wielką trudnością:

Ja tę piosenkę [ "Martwe morze" - przyp.red.] śpiewam na wszystkich koncertach, ale mam tak straszne problemy z pamięcią do tekstów… Muszę usłyszeć muzykę. Zdarzają się takie sytuacje, kiedy coś mi przerwie. Wtedy jestem bezradny.

Jak muzyk radzi sobie w takich sytuacjach? Okazuje się, że z pomocą przychodzi mu kolega z zespołu, Jacek Królik:

Mam w zespole człowieka, mówię o Jacku Króliku, który nie dość, że jest absolutnie fenomenalnym muzykiem, to jeszcze zna wszystkie piosenki świata. Mówisz mu tytuł i on gra. Żeby było śmieszniej, to on zna jeszcze teksty do tych piosenek. Parokrotnie już mi podpowiadał na scenie (śmiech).

Zobacz w naszej galerii, jak Krzysztof Cugowski zmieniał się na przestrzeni lat!

Sonda
Lubisz Krzysztofa Cugowskiego?
Krzysztof Cugowski kończy 70 lat: Wódkę piję nie tak często jakbym chciał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE