Czarny wrzesień w TVP. Nie żyje kolejna legenda telewizji. Jego programy się nie starzały

2023-09-27 15:47

To niestety kolejna wyjątkowo smutna wiadomość dla widzów TVP, szczególnie tych starszych. We wtorek, 26 września, pisaliśmy o śmieci wybitnego sprawozdawcy sportowego Tadeusza Olszańskiego. Właśnie dowiedzieliśmy o odejściu innej legendy telewizji. Nie żyje Stefan Mroczkowski, reżyser wyjątkowych programów rozrywkowych, które mimo upływu lat wcale się nie starzały. O jego śmierci poinformował portal telewizji TVP Poznań. Stefan Mroczkowski miał 93 lata.

 Nie żyje Stefan Mroczkowski

i

Autor: TVP3 Poznań

Czarny wrzesień w TVP. We wtorek, 26 września, pisaliśmy o śmierci Tadeusza Olszańskiego - niezapomnianego sprawozdawcy aż sześciu igrzysk olimpijskich i korespondenta Polskiego Radia i TVP na Węgrzech. Teraz gruchnęła kolejna tragiczna wiadomość. Nie żyje Stefan Mroczkowski, wyjątkowy reżyser i autor wielu kultowych programów z lat 70. i 80. Był twórcą m.in. "Alfabetu rozrywki” czy "Kanału 5". W programach Stefana Mroczkowskiego występowały prawdziwe tuzy naszej sceny muzycznej, m.in. Violetta Villas, Eleni czy Maryla Rodowicz. Reżyser w poznańskim oddziale TVP pracował do 1995 roku. Stefan Mroczkowski miał wyjątkowo dramatyczne dzieciństwo. W czasie II wojny światowej Niemcy wymordowali mu rodzinę. Mimo to dostał się na studia polonistyczne, a w 1956 roku trafił do Polskiego Radia. 

Nie przegap: Żałoba w Polsacie! Ukochany gwiazdor nie żyje! Zmarł w swoim domu

Na stronie Radia Poznań czytamy, że programy Stefana Mroczkowskiego "mimo wielkiego postępu technicznego nie zestarzały się, są bardzo dobrze przyjmowane przez widzów, co świadczy o wielkiej klasie reżysera, który potrafił stworzyć dzieła ponadczasowe". Stefan Mroczkowski miał 93 lata. 

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z pogrzebu innej legendy TVP - Janusza Weissa

Janusz Weiss nie żyje. Legendarny dziennikarz miał 74 lata
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany