Daria Pyszewskia z Piły: Jeszcze będę miss!

2014-05-21 4:00

Kiedyś modelka, teraz inwalidka. Ale to nie ogranicza Darii Pyszewskiej (21 l.) z Piły (woj. wielkopolskie). Właśnie startuje w wyborach Miss Polski na Wózku.

Kiedy przed rokiem wsiadała do busa, żeby dojechać do pracy, nie przypuszczała, że podróż zakończy się dla niej tak tragicznie. Auto wypadło z drogi, roztrzaskało się na drzewie.

- Miałam wybuchowe złamanie kręgosłupa - mówi Daria. Musiała walczyć o życie. Udało się, ale od chwili wypadku Daria porusza się na wózku.

Zobacz: Obudź włosy na wiosnę! Jak dbać o włosy? Zobacz!

- Rehabilitacja przynosi rezultaty, wciąż jednak nie jestem sprawna - mówi dziewczyna. Mimo nieszczęścia, które ją spotkało, Daria się nie załamuje. Przed wypadkiem zaczynała karierę modelki. Teraz nie zamierza odpuścić.

- Chciałabym zostać miss i pokazać innym dziewczynom, że niepełnosprawność nie eliminuje z normalnego życia - mówi Daria. Wybory Miss Polski na Wózku organizuje fundacja Jedyna Taka.

Wiadomości Se.pl na Facebooku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE