Doda

i

Autor: Marcin Gadomski / Super Express Doda

Wielki sukces Rabczewskiej

Doda będzie reprezentować Polskę w konkursie. Fani Eurowizji są wniebowzięci

2022-07-30 10:12

Ta informacja rozgrzała fanów Dody, którzy od wielu lat namawiali swoją idolkę do wzięcia udziału w Eurowizji. Choć artystka od lat odmawiała udziału w eliminacjach do Eurowizji, w tym roku zaskoczyła chyba wszystkich i zgłosiła swój utwór "Fake Love". Teraz okazuje się, że Doda wygrała eliminacje i będzie reprezentować Polskę w europejskim konkursie "OGAE Song Contest", który jest organizowany pod szyldem Eurowizji.

Doda chwali się sukcesem

Doda to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek w ostatnich latach. Na swoim koncie ma wiele hitów, które do dziś pamiętają nie tylko zagorzali fani piosenkarki. Doda w swojej karierze zdobyła też sporo nagród za swoją twórczość. Jednak do niedawna nie dała się namówić na udział w eliminacjach do Eurowizji. Choć fani namawiali artystkę do startu w jednym z największych konkursów piosenki w Europie, to ta przez wiele lat odmawiała. Tym większe było zaskoczenie, gdy Doda na początku 2022 roku oznajmiła, że zgłosiła swoją piosenkę "Fake Love" na Eurowizję. - To prawda, dzisiaj wstałam i mi odbiło. Zgłosiłam "Fake Love" na Eurowizję - napisała w styczniu. Niestety ze względu na fakt, że zgłoszenie wysłała za późno, nie dostała od Telewizji Publicznej zaproszenia.

Doda weźmie udział w konkursie OGAE Song Contest 2022

W piątek, 29 lipca za pośrednictwem mediów społecznościowych Doda poinformowała swoich fanów, że wystąpi na europejskim konkursie OGAE Song Contest, który jest organizowany pod szyldem Eurowizji. Rabczewska będzie reprezentować w nim Polskę. Podczas eliminacji piosenką "Fake Love" pokonała Brodkę, Sanah i Darię Zawiałow. Co ciekawe, Doda na OGAE Song Contest 2022 zmierzy się między innymi z Kylie Minogue.

Co to jest OGAE Song Contest 2022?

OGAE Song Contest 2022 to konkurs piosenki organizowany przez fankluby z całego świata. Odbywa się od 1986 roku i jest organizowany pod szyldem Eurowizji. Podczas tego konkursu są wyłaniane najlepsze piosenki Europy.

Sonda
Doda ma szansę wygrać konkurs?
Doda odbiera nagrodę od „Super Expressu”
Nasi Partnerzy polecają