Gratulacje!

Eurowizja 2023: Blanka awansowała do FINAŁU! Polska pozostaje w grze. BRAWO! [ZAPIS RELACJI]

2023-05-11 23:16

Eurowizja 2023: Blanka Stajkow w czwartek, 11 maja, walczyła w drugim półfinale konkursu Eurowizja o awans Polski do ścisłego finału. To był wieczór pełen emocji! Udało nam się AWANSOWAĆ do finału! Blanka zapewniła Polsce finał Eurowizji. A jesteście ciekawi, co działo się za kulisami? Jakie były typowania ekspertów, co pisali ludzie, jak występ polskiej reprezentantki oceniali eksperci? To wszystko znajdziecie w ZAPISIE RELACJI NA ŻYWO w SE.pl - 11.05.2023. Poniżej zapis RELACJI LIVE z drugiego półfinału konkursu Eurowizja 2023.

Eurowizja 2023: Blanka Stajkow, drugi półfinał konkursu. 11 maja 2023 r.

19:12

Witamy w relacji na żywo z drugiego półfinału konkursu Eurowizja 2023 w serwisie SE.pl! Powoli przygotowujemy się do rozpoczęcia konkursu. Drugi półfinał startuje 11 maja o godz. 21:00. Blanka Stajkow, reprezentująca Polskę, wystąpi według wstępnych szacunków około godziny 21:30-21:40. Tutaj znajdziecie najważniejsze informacje: czy Polska awansowała do finału? Jak Blanka wypadła? Czy podczas występu wszystko poszło zgodnie z planem? Ciekawostki, informacje z kulis, głosy ekspertów. Zapraszamy!

19:43

Za nieco ponad godzinę rusza drugi półfinał Eurowizji 2023. Rozpocznie się on dokładnie 11 maja o godz. 21:00. Gdzie oglądać transmisję na żywo? Na którym kanale w TVP i gdzie streaming online? Te informacje przygotowaliśmy dla Was w specjalny materiale, z którym warto się zapoznać: Eurowizja 2023: Sprawdź, gdzie oglądać

20:00

Została godzina do drugiego półfinału konkursu Eurowizja 2023, tymczasem właśnie się dowiedzieliśmy, kim są rodzice Blanki Stajkow. To nie lada sensacja! To, czy rodzina naszej reprezentantki ma jakieś powiązania z polskim show biznesem, spędzało niegdyś sen z powiek fanom. Teraz wszystko jest jasne. Wiemy, czym zajmuje się mama, a czym tata. To wiele wyjaśnia! Śmiało, przeczytajcie: Tuż przed półfinałem Eurowizji dowiedzieliśmy się, kim są rodzice Blanki Stajkow. Aż nas zamurowało!

20:29

Powoli odliczamy już do rozpoczęcia drugiego półfinału Eurowizji 2023. Tymczasem warto zwrócić uwagę na to, że polska reprezentantka, Blanka Stajkow, miała twardy orzech do zgryzienia. Eurowizja 2023 okazała się dla niej przyczynkiem do fali krytyki i hejtu. Wszystko przez niejasne okoliczności zwycięstwa i fakt, że mnóstwo osób chciało, by Polskę reprezentował Jann. Blanka się jednak nie poddała, zrobiła duży progres i wywalczyła sympatię fanów. Jej "BEJBA", będąca początkiem piosenki "Solo", robi w sieci furorę. Jak poradzi sobie podczas drugiego półfinału? Wkrótce się przekonamy!

Więcej przeczytajcie tutaj: Eurowizja 2023: Od fali nienawiści do uwielbienia. Blanka i jej "BEJBA" robią furorę! Ręce same składają się do oklasków

21:00

Rozpoczynamy drugi półfinał konkursu Eurowizja 2023! O której godzinie wystąpi Blanka Stajkow? Według wstępnych szacunków będzie to miało miejsce około godziny 21:30-21:40. Bukmacherzy przewidują, że Polska awansuje do finału. Czy rzeczywiście tak się stanie? Dużo zależy od tego, jak 23-latka poradzi sobie z występem na żywo. Trzymamy kciuki. 

21:03

Na scenę weszły już trzy prowadzące tegoroczną Eurowizję 2023: Alesha Dixon, Hannah Waddingham oraz Julija Sanina. Jak zwykle ubrane w bardzo oryginalny i bardzo różny od siebie sposób. Witamy!

21:07

Duńczycy trzykrotnie wygrywali już Eurowizję. Czy tym razem znowu wygrają? Bukmacherzy raczej tego nie przewidują, choć wokalista Danii ma wielu fanów - część młodych osób może kojarzyć go z TikToka. Reiley z utworem "Breaking My Heart" otwiera drugi półfinał Eurowizji.

21:09

Reprezentant Danii ma zaledwie 25 lat. Reiley ma ewidentnie problem z utrzymaniem wyższych dźwięków. Fani w mediach społecznościowych zauważają, że ma dosyć słaby głos. Generalnie z wielu opinii wynika, że w drugim półfinale jest znacznie mniej "faworytów" tegorocznej Eurowizji. To zresztą zwiększa szanse Polski na finał.

21:11

Teraz czas na Armenię. Najwyższe miejsce podczas konkursów eurowizyjnych tego kraju to 4. miejsce w 2008 i 2014 roku. Czy tym razem ten kraj pobije swój rekord? Brunette z utworem "Future Lover" właśnie wchodzi na scenę.

21:15

Melancholijny występ reprezentantki Armenii. W piosence również znalazła się przerwa taneczna, podobnie jak w piosence "Solo" Blanki. Tyle że - powiedzmy sobie szczerze - Blanka tańczy lepiej i bardziej energicznie. Stajkow nie ma więc w tym przypadku o co się martwić.

21:16

Teraz na scenie Theodor Andrei z piosenką D.G.T. - przedstawiciel Rumunii. Niektórzy w mediach społecznościowych doszukują się u niego podobieństwa do Johna Lennona, przynajmniej, jeśli chodzi o wygląd.

21:20

Występ Rumunii był, cóż, ciekawy. Na razie nikt nie zachwycił. Być może zmieni to Estonia? Alika z utworem Bridges właśnie wchodzi na scenę.

21:23

Trzeba przyznać, że reprezentantka Estonii zaśpiewała bardzo dobrze. Bez fałszu, wysokie dźwięki w punkt, ale utwór niestety brzmi jak co druga eurowizyjna ballada.

21:27

Gustaph z utworem "Because Of You" reprezentuje Belgię. Utwór taneczny, wręcz klubowy momentami. Dobry na rozkręcenie imprezy. Wysokie noty zaśpiewane przez wokalistę poprawnie, to na pewno na plus.

21:29

Powiedzmy to sobie wprost: inne kraje wypadły do tej pory raczej blado. Belgia i Estonia świetnie poradziły sobie wokalnie, więc można się spodziewać, że mają szansę na awans. Blanka Stajkow, jeśli tylko nie zepsuje występu na żywo, również ma bardzo duże szanse.

21:32

Przed nami Cypr. W 2018 roku kraj zajął 2. miejsce w konkursie z piosenką "Fuego", która do dziś jest wspominana przez fanów Eurowizji jako jeden z eurowizyjnych klasyków. Cóż to był za ogień! Jak w tym roku wypadnie Cypr? Przed nami Andrew Lambrou z piosenką Break A Broken Heart.

21:34

Dobry występ Cypru! Jest energia, wokalnie bez większych zarzutów. Andrew Lambrou udźwignął występ, w mediach społecznościowych fani też go dobrze oceniają.

21:36

Teraz na scenie pojawi się Islandia. Diljá i utwór Power. Co ciekawe, oprócz śpiewu dziewczyna uczy się fizjoterapii. A jej piosenka jeszcze przed Eurowizją trafiła na 1. miejsce islandzkich listy przebojów.

21:39

Co ciekawe, reprezentanci Islandii byli głównymi bohaterami filmu fabularnego o Eurowizji. Stworzono dla nich tak piękną piosenkę, że fani mówią wprost: gdyby wystąpili z takową w prawdziwym konkursie, mieliby wygraną w kieszeni. Trzeba jednak przyznać, że tegoroczna reprezentantka Islandii również radzi sobie fenomenalnie. Mocna kandydatka do finału.

21:40

Victor Vernicos w barwach Grecji na scenie. To jeden z najmłodszych uczestników konkursu. Ma zaledwie 17 lat.

21:45

Blanka z piosenką "Solo" na scenie!

21:49

Blanka - ogromny progres wokalny! Pomagały oczywiście chórki, ale w porównaniu z polskimi preselekcjami to niebo a ziemia. Polska reprezentantka poradziła sobie wyśmienicie. Dobra prezencja, taniec świetny. BRAWO!

21:55

Polska do tej pory zaprezentowała się jako jeden z najlepszych krajów. Blanka dała świetny występ i pokazała, że ciężko pracowała nad mankamentami, które pojawiały się podczas polskich preselekcji. Przerwa taneczna też była strzałem w dziesiątkę. Fani przewidują, że Polska dzięki temu występowi awansuje do finału. Trzymamy kciuki!

22:00

Odetchnijmy trochę od występu Blanki, bo w międzyczasie wystąpiło kilka innych krajów. Teraz czas na San Marino. A konkretnie Piqued Jacks i piosenka Like An Animal.

22:07

Jest coś w dziewczynach z Austrii, w tej piosence i występie, co przyciąga! Można wywróżyć im finał, sądząc po żywej reakcji publiczności. A mowa oczywiście o duecie: Teya & Salena z utworem Who The Hell Is Edgar?

22:10

Albania jest krajem, który bardzo często wybiera ciekawych reprezentantów i jeszcze ciekawsze utwory. Nie inaczej jest tym razem. Na scenie Duje z piosenką Albina Kelmendi.

22:13

Litwa nie wypada źle na tle innych krajów, ale jest w tej piosence coś powtarzalnego. Wrażenie, jakby co najmniej jeden tego typu utwór pojawiał się w każdej edycji konkursu Eurowizja. Na scenie Monika Linkytė i utwór Stay.

22:20

Wyróżniający się występ Australii. Potężne brzmienia, świetna prezencja, rockowy pazur. Mocny kandydat, byłoby wielkim zdziwieniem, gdyby nie przeszedł do finału Eurowizji 2023.

22:21

Szybka odpowiedź na pytanie, pojawiające się co roku przy okazji konkursu Eurowizja, dlaczego jest tutaj Australia, skoro nie jest w Europie? Otóż dlatego, że Australia znajduje się na liście Europejskiej Unii Nadawców i to daje jej prawo do występowania.

22:22

START GŁOSOWANIA! Polska nie może oddać głosów na Blankę, ale mogą to zrobić ludzie z innych krajów lub Polonia. Trzymamy kciuki za Blankę Stajkow i "Solo".

22:32

Poruszające występy zaproszonych gości. W międzyczasie trwa głosowanie. Wkrótce przekonamy się, czy Blanka i jej "Solo" przejdą do finału konkursu Eurowizja.

22:45

Bardzo kolorowy i widowiskowy występ, a wśród występujących na scenie osób znalazły się także drag queen.

22:50

22:56

Organizatorzy Eurowizji przypominają o tzw. "Wielkiej Piątce", czyli krajach, które automatycznie przechodzą co roku do finału Eurowizji. Chodzi o pięć krajów + kraj organizujący wydarzenie. O miejsce w finale nie muszą walczyć takie państwa jak: Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy i Francja, które najbardziej wspierają finansowo Konkurs Piosenki Eurowizji i jako jedne z pierwszych brały udział w konkursie.

23:00

Polska awansowała do finału! Brawo, Blanka! Wielki sukces naszej reprezentantki!

23:12

Blanka w finale Eurowizji 2023. Oprócz niej, zakwalifikowały się również kraje:

  • Albania
  • Cypr
  • Estonia
  • Belgia
  • Austria
  • Litwa
  • Australia
  • Armenia
  • Słowenia

23:14

23:15

To już wszystko na dziś. Gratulujemy Blance i dziękujemy Państwu za uwagę!

Zobacz galerię zdjęć: Eurowizja 2023: Drugi półfinał. Tak wyglądały występy uczestników. Jak poradziła sobie Blanka?

Eurowizja 2023: Przed nami drugi półfinał 67. odsłony konkursu! Blanka Stajkow, która reprezentuję Polskę, powalczy o awans do wielkiego finału Eurowizji. Czy jej piosenka "Solo" i występ zachwycą fanów z pozostałych krajów? Notowania ekspertów są dla nas przychylne, choć do niedawna bukmacherzy nie dawali nam szans na awans. Teraz, jak się okazuje, jesteśmy niemal pewniakiem. Wszystko za sprawą Blanki Stajkow, która nie ugięła się pod naporem hejtu, ciężko pracowała, wprowadziła wiele zmian w występie i kultowym "BEJBA" zaskarbiła sobie sympatię widzów. Tylko czy to wystarczy do awansu? Najważniejsza rzecz przed nami: występ na żywo. To od niego zależy, czy Polska awansuje w konkursie Eurowizja 2023.

Przeczytaj także: Tuż przed półfinałem Eurowizji dowiedzieliśmy się, kim są rodzice Blanki Stajkow. Aż nas zamurowało! To wiele wyjaśnia

Eurowizja 2023: Gdzie oglądać? O której godzinie? Które miejsce zajęła Polska i Blanka Stajkow?

Transmisję koncertów półfinałowych oraz finałowe show Eurowizji można oglądać w TVP. Koncerty będą emitowane na żywo w pierwszym programie publicznej telewizji, a także na TVP Polonia. Pierwszy półfinał odbył się 9 maja, wzięli w nim udział przedstawiciele 15 państw, a do ścisłego finału zakwalifikowali się artyści z Chorwacji, Mołdawii, Szwajcarii, Finlandii, Czech, Izraela, Portugalii, Szwecji, Serbii i Norwegii. Drugi półfinał rozpocznie się w czwartek, 11 maja, o godz. 21.00. To w nim wystąpi nasza przedstawicielka - Blanka, która zaprezentuje swój przebój "Solo". Finałowy koncert zaplanowany jest na sobotę, 13 maja.

Transmisję z półfinałów i konkursu finałowego Eurowizji można również oglądać online. Dla tych, którzy preferują transmisję online konkurs będzie dostępny na oficjalnym kanale YouTube - Eurovision Song Contest. Wystarczy odpalić ten kanał w czwartek i w sobotę o 21, aby kibicować swoim faworytom.

Które miejsce zajęła Polska i Blanka Stajkow? Gdy tylko będzie to wiadomo, odpowiedź znajdziecie w tym materiale.

Eurowizja 2023: Głosowanie. Jak zagłosować na Polskę? Czy można zagłosować na Blankę Stajkow?

W tym roku zmieniono zasady głosowania w konkursie Eurowizji. Na to, kto wystąpi w finale konkursu od tego roku wpływ mają jedynie widzowie. W obu półfinałach to właśnie głosy publiczności decydują o przejściu do kolejnego etapu. W konkursie finałowym połowa punktów będzie jak dotychczas przyznawana przez jury. Druga zmianą wprowadzona w tegorocznym konkursie jest umożliwienie głosowania publiczności spoza 37 państw biorących udział w konkursie.

Eurowizja 2023: Blanka Stajkow walczy o awans Polski! Relacja na żywo z drugiego półfinału, 11 maja 2023

Sonda
Czy Blanka ma szansę na awans do finału Eurowizja 2023?
Nasi Partnerzy polecają