Ewa Minge kończy z modą i zmienia branżę?!

i

Autor: AKPA/Gałązka

Dobra decyzja?

Ewa Minge kończy z modą i zmienia branżę?! Wiemy, czym będzie się zajmowała!

2022-10-02 8:45

Ewa Minge (55 l.) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych projektantek mody w Polsce i na świecie. Gwiazda odniosła na tym polu ogromne sukcesy. Ma jednak wiele innych talentów, którym pragnie się poświęcić. O swoich planach opowiedziała tygodnikowi "Życie na gorąco".

Ewa Minge rozpoczęła działalność modową w 1989 roku. W połowie lat 90. XX wieku jej projekty zaczęły cieszyć się popularnością  nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Minge jako pierwsza Polka w historii została zaproszona na prestiżowy pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Jej marka obecna jest na najważniejszych wybiegach i imprezach modowych z całego świata. Projekty Ewy Minge były pokazywane m.in. w Mediolanie, Paryżu, Rzymie, Cannes, Dubaju czy Barcelonie. O jej działalności pisały najważniejsze tytuły prasy modowej, np. "Vogue", "Glamour", "Harper's Bazaar", "Elle" czy "Cosmopolitan". Ubrania stworzone przez polską projektantkę nosiły gwiazdy show-biznesu takie jak m.in. Paris Hilton, Ivana Trump i Cheryl Coe. 

Ewa Minge nie lubi mody. Chce zająć się innymi dziedzinami

Moda zapewniła Ewie Minge międzynarodową rozpoznawalność oraz ogromne zarobki. W rozmowie z "Życiem na gorąco" gwiazda wyznała jednak, że wcale jej nie lubi. 

- W moim przypadku pandemia była jak katharsis. Raptem okazało się, że mogę nie mieć wpływu na pewne rzeczy, że moja kreatywność jest uwięziona, a to w moim przypadku rodzaj śmierci emocjonalnej. Biznes modowy przestaje mieć sens i wtedy zaświeciło się w mojej głowie światełko. Nie lubię mody! Odkryłam, że moda jest niemodna, że lata hołdu w jej kierunku wyrządziły krzywdę ludziom i światu. Staliśmy się tym, co nosimy, jak wyglądamy, a nie tym, kim faktycznie jesteśmy, jakie mamy osiągnięcia zawodowe, społeczne, jaki kształt człowieczeństwa uznajemy - powiedziała. 

Ewa Minge to kobieta wielu talentów. Projektantka chce zająć się malarstwem, które od zawsze było jej wielką pasją. W zeszłym roku miała trzy wystawy, z czego jedną w Paryżu - centrum światowej sztuki i ojczyźnie wybitnych malarzy. Kobieta ma zamiar wrócić także do architektury. Poza tym planuje kontynuować pisanie książek. Jej debiutancka powieść sensacyjna, "Gra w ludzi", miała premierę pod koniec sierpnia 2022 roku.

W rozmowie z "Życiem na gorąco" projektantka dodała, że choć w jej życiu zaszło wiele zmian, to nie zmieniły się jej priorytety. Na pierwszym miejscu wciąż stawia rodzinę, przyjaciół, a także działalność dobroczynną na rzecz ludzi i zwierząt.

Zobacz zdjęcia z wystawy Ewy Minge w Paryżu!

Sonda
Podobają Ci się projekty Ewy Minge?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają