Grażyna Szapołowska zagrała premierę teatralną „Wisławie-Grażyna” po zaledwie pięciu próbach!

i

Autor: AKPA

Co za odwaga!

Grażyna Szapołowska zagrała premierę teatralną „Wisławie-Grażyna” po zaledwie pięciu próbach!

Trzeba przyznać, że Grażyna Szapołowska (69 l.) to naprawdę odważna kobieta. Gwiazda 30 czerwca w warszawskiej Scenie Relax zagrała sztukę, pt. „Wisławie-Grażyna” po zaledwie pięciu próbach! Gratulujemy pewności siebie.

Grażyna Szapołowska po dziesięciu latach przerwy ponownie zagościła na deskach teatralnych. Słynna aktorka jest gwiazdą spektaklu „Wisławie-Grażyna” w reżyserii Katarzyny jungowskiej (45 l.), która prywatnie jest córką artystki. Sztuka powstała z okazji 100-lecia urodzin Wisławy Szymborskiej, przypadających na 2 lipca. Szapołowska prezentuje na scenie własne, oryginalne interpretacje wierszy noblistki. Podczas premiery zachwyciła widzów.

Szapołowska odbyła tylko pięć prób przed premierą!

Trzeba przyznać, że widowisko naprawdę się udało, mimo że gwiazda miała zaledwie pięć prób przed premierą! - Kasia zrobiła pięć prób i powiedziała jak mam mówić wiersze i wymyśliła wspaniały pomysł, żeby Szymborska była z nami obecna, czyli ona jest z nami żywa, kiedy z ekranu przemawia - mówi „Super Expressowi” Grażyna Szapołowska i nawiązując do wiersza poetki „Nic dwa razy” przyznaje, że ten sam spektakl za każdym razem będzie inny, bo za każdym razem aktorom mogą towarzyszyć skrajne emocje. - Za każdym razem można wszystko inaczej interpretować. Tak jak z każdą grą aktorską. Jeżeli aktor ma gorszy dzień, albo czegoś innego doświadczył w życiu zaczyna to przenosić na scenę podczas interpretacji - zauważa pani Grażyna.

Czy Szapołowska poznała osobiście Szymborską?

Nie dane było jej nigdy poznać Szymborskiej. - Niestety nie poznałam Szymborskiej, ale poznaję ją czytając te wiersze – dodaje aktorka, zdradzając, że do jej ulubionych wierszy należą: „Pochwała snów”, „Co to jest poezja”, „Zapomniałam o tobie”.

"Wisławie-Grażyna" to hołd dla Wisławy Szymborskiej? Ciekawa odpowiedź Szapołowskiej!

Zapytaliśmy gwiazdę, czy spektakl „Wisławie-Grażyna” to hołd dla Wisławy Szymborskiej? - Hołd Wisławie Szymborskiej oddał już cały świat. My natomiast chcemy uczyć rozumieć i słuchać poezję, a tę poezję warto zamieniać czasami nawet w codzienność - podkreśla Grażyna Szapołowska.

Warto dodać, że sztuka zawiera elementy multimedialne. Na ekranie za Grażyną Szapołowską wyświetlają się nagrane wcześniej filmy, w których przemawia Natalia Lesz jako Wisława Szymborska. 

Więcej w materiale wideo na se.pl

Grażyna Szapołowska zagrała premierę teatralną „Wisławie-Grażyna” po zaledwie pięciu próbach!
Sonda
Czy Grażyna Szapołowska to dobra aktorka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany