Gwiazdy wspierają potrzebujące zwierzęta. Czworonogi też zasługują na godne święta!

2021-12-08 1:00
Gwiazdy wspierają Krainę Zwierząt
Autor: Materiały prasowe

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To idealna okazja, aby zrobić coś dobrego dla innych, nie tylko dla ludzi. W tym szczególnym czasie pamiętajmy także o zwierzakach, szczególnie tych, które nie mają ciepłych domów i kochających właścicieli. Gwiazdy zachęcają do pomocy na rzecz porzuconych zwierząt. Do akcji Fundacji “Kraina Zwierząt” zaangażowali się: Krzysztof Ibisz, Siostry Szczepańskie, Magda Wójcik, Sylwia Madeńska, Gosia Andrzejewicz, Agnieszka Hekiert, Dariusz Sęk, Katarzyna Pakosińska, Klara Williams, Jula, Chris Cugowski, Kris Florek, Sylwia Nowak, Magda Pyznar, Filip Lato, Agnieszka Hekiert i wiele innych znanych osób.

Czym zajmuje się "Kraina Zwierząt"? Oto kilka słów od założycielek fundacji: „Jesteśmy fundacją mająca pod swoją opieką 50 zwierząt. Są to zwierzęta doświadczone przez ludzi, z tragicznymi historiami i traumami. Ratujemy zwierzęta gospodarskie, których cierpienie jest dla ludzi niewidzialne, reagujemy na tragiczne położenie bytowe zwierząt, leczymy zwierzęta chore i z wypadków, szukamy im kochających i najlepszych na świecie domów. W tamtym roku zorganizowałyśmy zbiórkę na zakup ziemi, na której znajduje się nasz azyl, po zebraniu odpowiedniej kwoty, podjęłyśmy i przeprowadziłyśmy wszystkie wymagane prawem procedury zmierzające do uzyskania zgody na jej zakup, od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Po ich zakończeniu, KOWR wydał pozytywną decyzję, zezwalającą nam na kupno terenów dzierżawionych do tej pory przez naszą Fundację "Kraina Zwierząt", ale w krótkim czasie okazało się, że zapadła ona już po fakcie uzyskania przez Skarb Państwa prawa do pierwokupu wszystkich terenów leżących na terenie przyszłego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Musimy wspomnieć, że wielokrotnie dowiadywałyśmy się w instytucjach samorządowych czy nasza działka znajduje się w planach CPK i za każdym razem otrzymywałyśmy odpowiedź negatywną. W tej chwili, nasze zwierzęta są skazane na wywłaszczenie, musimy zapewnić im dom, bo są tego warte po tym co przeszły".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE