Pogrzeb Hanny Stankówny. Aktorka pochowana z honorami [RELACJA]

2020-12-23 13:16
Pogrzeb Hanny Stankówny. Aktorka pochowana z honorami [RELACJA]
Autor: East News Pogrzeb Hanny Stankówny. Aktorka pochowana z honorami [RELACJA]

Hanna Stankówna odeszła 14 grudnia. Słynna aktorka miała 82 lata. Wystąpiła w najsłynniejszych polskich produkcjach takich jak: "07 zgłoś się", "Seksmisja", "Trędowata", "Kariera Nikodema Dyzmy", czy "Awanura o Basię". W środę 23 grudnia odbędzie się pogrzeb Hanny Stankówny. Poniżej znajdziecie relację z uroczystości.

Ceremonia pogrzebowa Hanny Stankówny odbędzie się w Domu Przedpogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie, dnia 23 grudnia 2020 roku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00. Na miejscu pojawiła się urna z prochami aktorki, a obok niej ramka z fotografią.

Obecni mogą też podziwiać fotografie z młodości Hanny Stankówny, które są wyświetlane za pomocą rzutnika. Przemawia też syn zmarłej, Kacper Lisowski. To właśnie mężczyzna poinformował media o śmierci mamy.

Po ceremonii nastąpiło odprowadzenie urny z prochami artystki do grobu rodzinnego. Aktorka została pochowana z honorami. Hanna Stankówna została odznaczona m.in. Medalem 40-lecia PRL (1986), Srebrnym Krzyżem Zasługi (1987) oraz złotym Krzyżem Zasługi (1995).

Urnę na miejsce pochówku niosła rodzina Stankówny, jej syn Kacper.

Aktorka była żoną krytyka literackiego Jerzego Lisowskiego (+76 l.) zmarłego w 2004 roku, z którym ma syna, operatora filmowego Kacpra Lisowskiego (48 l.).  Hanna Stankówna spoczęła w nowej Alei Zasłużonych w grobie męża, Jerzego Lisowskiego.

Tu została pochowana Hanna Stankówna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE