Jerzy Janeczek

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Jerzy Janeczek

Kulisy śmierci Jerzego Janeczka. Lekarstwo miał przy sobie

2021-07-14 10:08

Nie żyje Jerzy Janeczek (†77 l.). Niezapomniany Witia z „Samych swoich” zmarł nagle w niedzielę w tragicznych okolicznościach. Jak dowiedział się „Super Express”, aktor, który był uczulony na jad pszczół, zginął od ich ukąszeń. - Próbował się ratować adrenaliną, którą miał zawsze przy sobie, ale się nie udało - zdradza nam przyjaciel rodziny. Poznaliśmy przyczynę niespodziewanej śmierci Jerzego Janeczka.

Życie Jerzego Janeczka nieco przypomina film „Oszukać przeznaczenie”, w którym bohaterowie uniknęli śmierci, ale ta i tak próbowała ich dopaść. Gwiazdor, którego ludzie pokochali za rolę w „Samych swoich” czy w „Stawce większej niż życie” i „07 zgłoś się”, trzykrotnie mógł zginąć, o czym opowiedział przed laty „Super Expressowi”. – Trzy razy się topiłem. Raz zasnąłem na trampolinie i ktoś zepchnął mnie do wody. Byłem w takim szoku, że gdyby mnie ktoś nie wyciągnął, pewnie bym umarł. Dwa razy topiłem się w przeręblu. Pobliska mleczarnia wycinała z jeziora lód i wywoziła do chłodni. I ja musiałem zajrzeć do dziury. Oczywiście w nią wpadłem. Ktoś przywiózł mnie saniami do domu, byłem sztywny jak nieboszczyk. Pamiętam, że ojciec polewał mnie zimną wodą, nacierał” – mówił nam.

Tym razem los nie był dla niego tak łaskawy. Aktor zmarł w niedzielę. O jego śmierci jako pierwszy poinformował Wiktor Zborowski (70 l.). - „Odpoczywaj Jurku w spokoju” - napisał na Facebooku. Kondolencje złożył również Związek Artystów Scen Polskich. „Z żalem żegnamy zmarłego nagle Jerzego Janeczka, aktora, któremu największą popularność przyniosła rola Witii Pawlaka w trylogii Sylwestra Chęcińskiego "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć" - napisano na stronie.

Przyczyny śmierci Jerzego Janeczka

„Super Expressowi” udało się dowiedzieć, jaka była przyczyna śmierci wybitnego artysty. - Jerzy był uczulony na jad pszczół. Już dwa razy trafił do szpitala po ukąszeniu. Tym razem stanął na pszczole, a ta go ukąsiła w stopę - opowiada ze łzami w oczach nasz rozmówca. - Próbował się ratować. Miał przy sobie adrenalinę, którą sobie natychmiast podał - dodaje.

Zmarł w szpitalu

Żona aktora, pani Emilia, mimo wszystko zadzwoniła na pogotowie. - Przyjechała karetka, zobaczyli, że sytuacja została opanowana i odjechała - mówi nasz informator. Niestety, chwilę później stan zdrowia Janeczka zaczął się pogarszać i pani Emilia znowu zadzwoniła po pomoc. Niestety było już za późno i Jerzy Janeczek zmarł w szpitalu. 

ZOBACZ: Małgorzata Socha kusi głębokim dekoltem na plaży. Trudno oderwać wzrok! [ZDJĘCIA]

Nie żyje Jerzy Janeczek. Śmierć Witii Pawlaka z filmu "Sami swoi"

Sami swoi. Kultowe teksty z najlepszej polskiej komedii

Pytanie 1 z 15
Na początku filmu Pawlak mówi do Kargula: "Podejdź no do płota". Co odpowiada Kargul?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE