Kamiński rusza z nowym biznesem. Wydał fortunę na sprzęt

2019-06-14 5:33
Emil Kamiński. Wydał milion na sprzęt
Autor: Tomasz Radzik Emil Kamiński

Emilian Kamiński (67 l.) ma głowę do interesów. Aktor, który od dziesięciu lat jest właścicielem warszawskiego Teatru Kamienica, właśnie otwiera nowy biznes. Będzie nim szkoła. „Super Express” jako pierwszy zobaczył, gdzie i na jakim sprzęcie będą uczyć się przyszli specjaliści od multimediów, dźwięku i oświetlenia.

Kocha swój teatr nieskończoną miłością i doskonale wie, że na rynku brakuje specjalistów, którzy perfekcyjnie oświetliliby scenę teatru czy potrafiliby dobrze ustawić dźwięk. Dlatego też Emilian Kamiński wraz z żoną Justyną Sieńczyłło (50 l.) postanowili otworzyć szkołę policealną, która będzie się specjalizowała właśnie w tym kierunku.
– Spełniam swoje kolejne marzenie. Otwieram szkołę przy Teatrze Kamienica. Będzie to szkoła rzemiosła artystycznego. To policealna, dwuletnia szkoła, która będzie kształciła w dziedzinie multimediów, dźwięku i oświetlenia teatralnego, kinowego. Dzięki tej szkole ludzie będą fachowcami z pierwszej półki – mówi „Super Expressowi” pan Emilian.
Aktor zainwestował w bardzo dobry i drogi sprzęt.
– Kupiłem stół mikserski SS. Są takie tylko trzy w Polsce. To jest bardzo nowoczesny sprzęt, który trzeba umieć obsługiwać. Ten stół jest bardzo drogi, kosztował około miliona złotych. Wygraliśmy grant unijny i udało nam się go kupić. Teatr jest bardzo dobrze wyposażony – dodał Kamiński. Szkoła rusza już we wrześniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE