Katarzyna Glinka spełniła marzenie o córce. Gwiazda "Barw szczęścia" adoptowała dziewczynkę z Afryki

2023-10-03 15:08

Katarzyna Glinka (46 l.) wywołała niemałe zamieszanie swoim wpisem, w którym poinformowała, że spełnia się jej marzenie o córeczce. Fani aktorki nie do końca uwierzyli w jej słowa i zaczęli podejrzewać, że chodzi o nowe zwierzątko lub serialowe dziecko. Gwiazda rozwiała wątpliwości, informując, że adoptowała na odległość dziewczynkę z Zambii.

Katarzyna Glinka spełniła marzenie o córce. Gwiazda "Barw szczęścia" adoptowała dziewczynkę z Afryki

Katarzyna Glinka prywatnie jest mamą dwóch chłopców: Filipa (11 l.) z małżeństwa z Przemysławem Gołdoniem oraz Leo (3 l.), którego ojcem jest jej były narzeczony - Jarosław Bieniecki. Para rozstała się w lipcu 2022 r., o czym jako pierwszy poinformował „Super Express". Od tamtej pory gwiazda "Barw szczęścia" nie była widywana z innym mężczyzną. Tym bardziej zaskakujący był wpis, który znalazł się na jej profilu na Instagramie. Na wideo, na którym jest wyraźnie wzruszona, dodała podpis: „Zawsze marzyłam o córeczce. Teraz moje marzenie się spełnia".

Skontaktowaliśmy się z aktorką, ale nie odpowiedziała na nasze pytanie. Rozwiązanie zagadki przyszło kilka godzin później. „Chciałabym wam przedstawić moją córeczkę. Zaraz po urodzeniu została porzucona przez swoją biologiczną mamę i trafiła do Domu Dziecka Kasisi w Zambii. Podjęłam decyzję o adopcji na odległość, dzięki czemu będę mogła zapewnić dziewczynce wszystko, czego potrzebuje" - powiedziała w nagraniu.

Adopcją na odległość, z której skorzystała aktorka, zajmuje się fundacja Kasisi. Sprawdziliśmy, że dziewczynka o imieniu Angel urodziła się 5 czerwca 2023 r. „Została porzucona przez mamę. Trafiła do nas jako kilkunastodniowe niemowlę. Teraz my, tu w Kasisi, otwieramy wielką księgę i zapisujemy na jej kartach historię tej uroczej dziewczynki" - brzmi opis.

Dziecko adoptowało już 17 osób, które co miesiąc wpłacają wybraną przez siebie kwotę. Pieniądze przeznaczane są m.in. na mleko terapeutyczne, przytulanki, badania i witaminy.

Nowa czołówka Barw szczęścia po wakacjach? Kasia będzie bez męża i zmarłego ojca! Glinka szaleje na planie

Quiz. Jak dobrze znasz polskie seriale medyczne? Komplet punktów zdobędą tylko nieliczni

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się szpital z serialu "Na dobre i na złe"?