Pogrzeb Jana Pęczka. Wiemy, kiedy i gdzie spocznie aktor "Barw szczęścia"

2021-08-05 13:50
Kiedy pogrzeb Jana Pęczka?
Autor: AKPA Kiedy pogrzeb Jana Pęczka?

Fani "Barw szczęścia" żegnają aktora, który wcielił się w jedną z najbardziej lubianych postaci w serialu. Jan Pęczek (+70 l.) zmarł 27 lipca po długiej chorobie. Osierocił troje dzieci i siedmioro wnuków. Kilka miesięcy temu żegnał z bliskimi swoją ukochaną żonę Jadwigę Bargiełowską-Pęczek. Już wiadomo, gdzie odbędzie się pogrzeb aktora znanego z serialu "Barwy szczęścia".

Jan Pęczek wcielał się w uwielbianą przez widzów TVP postać Zenka Grzelaka w serialu "Barwy szczęścia". Występował również w "Na Wspólnej" czy w serialu "Oficer". Na swoim koncie miał także role dubbingowe. Pęczek grał w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Po jego śmierci, Maciej Englert napisał na stronie teatru:

- Jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów.

Wpis odnosi się do choroby aktora, z którą długo walczył. Jak dowiedział się "Super Express" był to nowotwór szpiku kostnego. Jan Pęczek odchodził otoczony miłością bliskich. Kilka miesięcy temu zmarła jego żona Jadwiga. Aktor opłakiwał ją z dziećmi i wnuczętami. Opowiedział o więzi z pociechami, mimo dzielącej ich odległości. Niestety teraz do ich matki dołączył drugi rodzic. Aktor spocznie obok swojej żony, której prochy zostały złożone w kolumbarium na Starym Cmentarzu Służewskim w Warszawie przy ul. Fosa.  - Pogrzeb śp. Janusza Pęczka jest przewidziany na 13 sierpnia 2021 o godzinie 12.00 msza święta w kościele św. Katarzyny po czym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz do kolumbarium - poinformował nas zarząd cmentarza. Rodzina poprosiła w nekrologu o nieskładanie wieńców.

Przypomnijmy, że dwa dni wcześniej, w środę 11 sierpnia na Cmentarzu Bródnowskim odbędzie się pogrzeb kompozytora Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza (+93 l.), a w czwartek 12 sierpnia w Łodzi zostanie pożegnany śpiewak operowy Kazimierz Kowalski (+70 l.). (Szczegóły pogrzebów w linkach).   

Pogrzeb Eugenii Herman

ZOBACZ: Nie żyje Barbara Połomska. Seksbomba PRL-u zachwycała w kultowych filmach

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE