Koszmar Sebastiana Karpiel-Bułecki. Wydawało mi się, że zaraz umrę. Potworne dolegliwości

i

Autor: AKPA

Powiedział to otwarcie

Koszmar Sebastiana Karpiel-Bułecki. "Wydawało mi się, że zaraz umrę". Potworne dolegliwości

2022-09-18 17:47

Sebastian Karpiel-Bułecka to góral z krwi i kości. Wydawało się, że kojarzeni w twardym charakterem i niezłomnością mieszkańcy Podhala nie zmagają się z takimi dolegliwościami jak depresja. Nic bardziej mylnego! Ta choroba dopada nawet największych twardzieli. Lider grupy Zakopower właśnie został twarzą kampanii Ministerstwa Zdrowia "Zobacz człowieka". Nie jest to przypadek, bo Sebastian Karpiel-Bułecka sam zmagał się z zaburzeniami i miał w związku z tym potworne dolegliwości. - Wydawało mi się, że zaraz umrę - wyznał w jednym z wywiadów.

Sebastian Karpiel-Bułecka wspólnie z Julią Wróblewską bierze udział w kampanii Ministerstwa Zdrowia "Zobacz człowieka". Akcja ma przeciwdziałać stygmatyzowaniu osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi i stworzyć dla nich atmosferę wsparcia. Lider grupy Zakopower, który prywatnie jest mężem modelki i prezenterki Pauliny Krupińskiej, a w przeszłości związany był z Kayah, na własnej skórze doświadczył problemów psychicznych. Dotychczas raczej nie mówił o tym zbyt często. Otworzył się 9 lat temu w rozmowie z "Twoim Stylem". - Na przykład przez rok nie mogłem nabrać do końca powietrza do płuc. Żyłem w napięciu. Czasem wydawało mi się, że zaraz umrę. Robię sobie spokojnie zakupy w supermarkecie, a serce nagle wali 200 uderzeń na minutę, krew pulsuje - wspomniał Sebastian Karpiel-Bułecka. 

Czytaj też: Spowiedź Krzysztofa Rutkowskiego. Bolesne słowa o związkach i małżeństwie. Rozmowa bez tabu

Kasia Cichopek z nowym partnerem! Megaprzystojniak. Jest chemia! Zdjęcie mówi wszystko

Kampania Ministerstwa Zdrowia ma zmienić sposób myślenia o zaburzeniach psychicznych i doprowadzić do tego, by społeczeństwo podchodziło do chorych z większą wyrozumiałością. W spocie Sebastian Karpiel-Bułecka rozmawia z innym mężczyzną. "Nie miałem pojęcia, że taki gość, jak ty… Że to tak, wiesz, na serio. Sądziłem, że wydziwiasz, gwiazdorzysz. Ale, że to, wiesz, coś poważnego… Nie sądziłem…" - przyznał. Muzyk odpowiada krótko: 

Nie osądzaj. Wspieraj osoby z kryzysie psychicznym. Zobacz człowieka

Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?