Krzysztof Rutkowski zmarł po strasznej chorobie. Tak wygląda grób legendy disco polo

2024-02-23 10:46

Krzysztof Rutkowski miał tylko 56 lat. W latach 90. był wielką gwiazdą muzyki disco polo, jego zespół Tarzan Boy święcił triumfy. Niemal na każdej imprezie gdzie leciał ten rodzaj muzyki, pojawiały się piosenki "Kaligula", "Tarzan" i "Promienie", które do dziś mają wiele wyświetleń na YouTube. Życie słynnego Tarzan Boya niestety nie było usłane różami.

Tarzan Boy nie żyje

i

Autor: Polo tv Tarzan Boy nie żyje

Mimo że, jego płyta z przebojami disco polo zyskała status złotego albumu, to nie przerodziło się na późniejsze sukcesy zespołu. W 2008 roku Krzysztof Rutkowski reaktywował Tarzan Boy jako jednoosobowy projekt. By się jednak utrzymać pracował jako kierowca ciężarówki oraz pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.

Karierę artystyczną przerwała jednak straszna choroba, z którą wokalista zmagał się w ostatnich latach życia. Chorował na śluzaka otrzewnej, który został wykryty u niego podczas operacji przepukliny. Wystąpił nawet w programie TVP, gdzie opowiadał o walce z nowotworem. Zmarł 23 lutego 2017 roku i został pochowany na cmentarzu w Zgierzu. Po jego śmierci Krzysztofa Rutkowskiego zespół Tarzan Boy wznowił działalność w 2019 roku, z Marcinem Nowakiem jako wokalistą. Zmarły artysta pojawił się nawet w teledysku i śpiewał jako duch.

Grób Krzysztofa Rutkowskiego jest zadbany, widnieje na nim zdjęcie wokalisty z mikrofonem. Nie zapomniano także wspomnieć, że był związany z zespołem Tarzan Boy. Można go zobaczyć m.in. na profilu "Zasłużyli na pamięć" na Facebooku.

Żona Krzysztofa Rutkowskiego ma ogromne długi. Pomaga jej kolega męża

Tragiczne losy gwiazd muzyki disco polo. Niezapomniani

Czy rozpoznasz piosenkę disco polo po kadrze z teledysku?

Pytanie 1 z 10
Z jakiego teledysku "Pięknych i młodych" pochodzi to zdjęcie?
screen z teledysku Piękni i młodzi

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki