Łąki Łan

i

Autor: AKPA/Filip Radwanski Łąki Łan

Łąki Łan bez wokalisty. Wszystko przez wojnę na Ukrainie. Nie do wiary, co mówił o niej Paprodziad

2022-03-10 12:06

Łąki Łan to od wielu lat jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Jego charyzmatycznym wokalistą był Włodzimierz Dębowski zwany "Paprodziadem". Jakiś czas temu zasłynął on w mediach społecznościowych swoją krucjatą przeciwko szczepionkom na koronawirusa. Te jego poglądy jeszcze uszły mu płazem, ale po swoich ostatnich teoriach dotyczących wojny na Ukrainie, pozostali członkowie Łąki Łan uznali, że przynosi on "wstyd całemu zespołowi i Polsce" i postanowili mocno się od niego odciąć. Co konkretnie głosił Paprodziad? Naprawdę, można aż złapać się za głowę!

Włodzimierz "Paprodziad" Dębowski od początku pandemii promował najrozmaitsze teorie spiskowe. Nagrał równie antyszczepionkową piosenkę. "Larum", gdzie śpiewał m.in.: "Skirlidirlibą, fale są, fale są i nadajniki w szprycach od filantropa Billa". To jednak nic w porównaniu z jego aktywnością w mediach społecznościowych po rozpoczęciu przez Władimira Putina inwazji na Ukrainę. Jak się okazuje, w opinii Paprodziada rozgrywająca się za naszą wschodnią granicą regularna wojna jest... spiskiem!

- Od czego dziś tak brutalnie odwraca się naszą uwagę? Po co do akcji wkracza 'zły policjant'? Jakie siły i interesy stoją za tym widowiskiem? Komu przyda się chaos, kryzys migracyjny, logistyczny, ekonomiczny? Takie pytania zadają sobie świadomi ludzie nie łykający pochopnie medialnej papki - napisał m.in. piosenkarz. W innym wpisie natomiast udostępnił wideo niejakiej Emilii Sykut, która twierdzi, że wojna w Ukrainie prowadzi do... uchwalenia przez finansowaną przez Billa Gates'a Światową Organizację Zdrowia globalnego traktatu pandemicznego.

Zobacz: Brat Moniki Richardson znaleziony martwy we własnym mieszkaniu! "Na zwłokach znajdowały się liczne rany kłute"

Jak wygląda wojna na Ukrainie można zobaczyć w galerii poniżej (barbarzyński atak na szpital w Mariupolu):

Tego było już za wiele dla jego kolegów z zespołu. Na profilu Piotra Antoniego Koźbielskiego opublikowane zostało oświadczenie, z którego wynika, że zespół zdecydowanie odcina się od Paprodziada. - Piszę to z wielkim smutkiem... W obliczu tragedii, jaka dzieje się w Ukrainie i tego, co wypisuje w social mediach mój były już wokalista, Włodek Dembowski aka Paprodziad, całkowicie odcinam się od niego i nie chce być już nigdy z nim kojarzony - czytamy. - Przynosi on wstyd zespołowi Łąki Łan i całej Polsce - mocno dodał perkusista.

Ponadto na oficjalnym koncie zespołu na Facebooku pojawił się kolejny wpis, w którym poinformowano, że Paprodziad nie jest już członkiem Łąki Łan:

Sonda
Czy wojna na Ukrainie zagraża również Polsce?

Zespół Łąki Łan powstał w 1999 roku. Dembowski został zaproszony do składu przez założycieli grupy praktycznie na początku jej istnienia. W 2004 wokalista rozstał się z grupą w konflikcie, po roku jednak dołączył do zespołu. Nagrali łącznie pięć albumów studyjnych (oraz zagrał niezliczenie wiele koncertów, również na największych polskich festiwalach), gdzie autorem tekstów do większości utworów jest Dembowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE