Magda Masny 1992r. oraz 2017r.

i

Autor: Adam Jagielak/SUPER EXPRESS, Ireneusz Sobieszczuk/TVP/East News Magda Masny 1992r. oraz 2017r.

Magda Masny była pierwszą hostessą "Koła fortuny". Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

2022-06-29 15:49

Magda Masny (53 l.) była pierwszą hostessą "Koła fortuny". Kobieta pracowała na planie teleturnieju w latach 1992-1998. Później dalej próbowała swoich sił w programach informacyjnych, branży florystycznej, a nawet... w polityce! Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Magda Masny zdobyła popularność za sprawą programu "Koło fortuny", który emitowany był na antenie TVP w latach 1992-1998. Kobieta była jego pierwszą hostessą, a Wojciech Pijanowski - pierwszym prowadzącym. Magda Masny trafiła do programu przypadkowo. Studiowała polonistykę i chciała zostać nauczycielką. Zajmowała się również modelingiem i to właśnie dzięki niemu znalazła się na planie "Koła fortuny". Jej zdjęcia wysłał do producentów programu zaprzyjaźniony fotograf, a ci od razu zaprosili ją na rozmowę. Masny zajmowała się witaniem i żegnaniem telewidzów oraz odsłanianiem liter, ale i tak zdobyła ogromną popularność. W latach 90. uchodziła nawet za ikonę stylu.

- Dosyć późno zorientowałam się, że ta popularność jest tak ogromna. Nadal wychodziłam z dzieckiem do przedszkola, na zakupy, w jeansach. Zupełnie to do mnie nie docierało. Myślę, że dotarło po roku, po pół roku najwcześniej, że program jest tak popularny - wyznała w rozmowie z prowadzącymi "Pytania na śniadanie".

Na planie "Koła fortuny" pracowała do 1998 roku. Po zdjęciu go z anteny wyprowadziła się wraz z rodziną do Sopotu. Tam nadal próbowała swoich sił w telewizji, m.in. prowadziła program informacyjny w gdyńskiej Tele-Top. Pracowała również jako prezenterka gdańskiej "Panoramy", jednak została zwolniona. To doświadczenie przekonało ją, że pora zakończyć pracę w mediach.

- Po dwóch miesiącach pracy nie zdałam egzaminu na kartę ekranową, więc nie mogłam dłużej pracować jako spikerka. Być może nie byłam tam potrzebna lub chciana. Uznałam to za znak. I odeszłam z telewizji na dobre - wyznała w książce "Gwiazdy tamtych lat".

Magda Masny pracowała później w wielu różnych branżach. Organizowała wesela i catering w knajpie swojej matki, otworzyła firmę florystyczną, a w 2005 roku niespodziewanie rozpoczęła karierę w polityce! Najpierw startowała do Sejmu w okręgu gdańskim, jako reprezentantka Zielonych 2004, a następnie w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Niestety, obie te próby zakończyły się fiaskiem. W 2020 roku z powodu lockdownu zamknęła kwiaciarnię i wtedy postanowiła wykorzystać swoje wykształcenie polonistyczne. Masny została copywriterką i pisze teksty na strony internetowe.

- Można powiedzieć, że dziś zajmuję się przede wszystkim słowem pisanym. Na tym się teraz skupiam - wyznała Telemagazynowi.

Dziś jest szczęśliwą matką trójki dorosłych już dzieci oraz babcią. 

ESKA Summer City Łódź 2022
Sonda
Oglądasz "Koło fortuny"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE