To straszne

Mało kto wiedział, z jakim koszmarem zmagał się przed śmiercią słynny wuj Stefan z Klanu! Na co zmarł Jerzy Kamas?

2023-08-23 19:00

Jerzy Kamas wielu widzom znany był przede wszystkim jako słynny wuj Stefan z serialu "Klan". 23 sierpnia 2023 roku mija ósma rocznica śmierci aktora, o którym plotkowano, że miał romans z samą Aleksandrą Śląską. Mało kto wiedział, z jakim koszmarem zmagał się przed śmiercią słynny wuj Stefan z "Klanu"! Na co zmarł Jerzy Kamas, bez którego rodzina Lubiczów nie byłaby taka sama?

Jerzy Kamas zmarł 23 sierpnia 2015 roku. Trudno uwierzyć w to, że od śmierci słynnego wuja Stefana z "Klanu" minęło już osiem lat. Aktor w ostatnim etapie swojego życia znany był przede wszystkim z roli w serialu opowiadającym o losach rodziny Lubiczów, ale przecież Jerzy Kamas miał na swoim koncie wiele kreacji zarówno filmowych, jak i teatralnych. Wielką popularność przyniosła mu rola Stanisława Wokulskiego w serialu "Lalka", czyli ekranizacji słynnej powieści Bolesława Prusa. Aktor był dwukrotnie żonaty i miał dwóch synów. Swego czasu plotkowano o jego romansie z samą Aleksandrą Śląską, która była starsza od Jerzego Kamasa o 13 lat. Do dziś nie wiadomo, co naprawdę łączyło go z tą wybitną aktorką. Przed śmiercią słynny wuj Stefan z "Klanu" ciężko chorował. O jego koszmarze mało kto wiedział. "Jerzy Kamas miał też swoją tajemnicę. Jedynie nieliczni wiedzieli, że przez wiele lat zmagał się z rakiem jelita. Choroba zmusiła go do ograniczenia aktywności zawodowej" - czytamy w portalu Pomponik. To właśnie ten nowotwór najprawdopodobniej był przyczyną śmierci niezapomnianego aktora serialu "Klan", którego rocznicę śmierci obchodzimy 23 sierpnia. W naszej galerii prezentujemy, jak przez lata zmieniał słynny wuj Stefan z "Klanu", czyli Jerzy Kamas. 

Nie przegap: Niebywałe, jak zakonnica Dorota z Klanu wygląda w wieku 54 lat! Wcześniej Agnieszka Wosińska przeżyła potworną tragedię

Ciężko chorowała po śmierci córki. Gwiazda "Klanu" zamieszkała w domu opieki w Skolimowie.