Nicole Sochacki-Wójcicka

i

Autor: Instagram Mama Ginekolog przyznała, że przyjmuje znajomych na NFZ poza kolejką. "To jest normalne"

Celebrytka wydała oświadczenie

Mama Ginekolog się doigrała! Zapłaci ogromną karę! Wyniki kontroli NFZ. "Przepraszam"

2023-03-23 10:14

Mama Ginekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcicka (39 l.), zobowiązała się zapłacić ogromną karę, jaką nałożono na szpital, w którym pracuje. To wszystko pokłosie kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia, której wyniki właśnie poznaliśmy. Celebrytka chwilę później wydała oświadczenie. "Bardzo przepraszam", napisała wprost Mama Ginekolog.

Mama Ginekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcicka, w końcu się doigrała. Po fali kontrowersyjnych wypowiedzi i wyznań, między innymi o przyjmowaniu do gabinetu NFZ znajomych czy rodziny poza kolejką, albo o tym, że przyjęła się na oddział kłamiąc w sprawie rzekomych objawów choroby, Mama Ginekolog poniesie konsekwencje. Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył kontrolę w placówce, w której pracuje Sochacki-Wójcicka. Wirtualna Polska dotarła do wyników kontroli i podaje, że NFZ nakazał placówce zapłacić karę w wysokości 25 tysięcy złotych. Nie chodzi jednak o przyjmowanie rodziny poza kolejką, a hospitalizację pacjentki w czasie, gdy jej stan tego nie wymagał. Polsat News podaje, że była to Mama Ginekolog we własnej osobie. Celebrytka miała na własne życzenie zostać przyjęta na 10-dniowy pobyt w szpitalu, bo "chciała być blisko dziecka przebywającego w placówce". Proceder wyszedł na jaw, bo w dokumentacji medycznej była tylko obserwacja lekarska, a nie wskazanie do hospitalizacji. 

Mama Ginekolog zapłaci ogromną karę. Wydała oświadczenie

To wciąż nie koniec problemów Mamy Ginekolog, bo WP podaje, że NFZ i tak zbada jeszcze kwestię "afery kolejkowej". Sprawdzona ma zostać dokumentacja z ostatnich dwóch lat. Tymczasem celebrytka już teraz wydała oświadczenie i zobowiązała się zapłacić ogromną karę finansową, jaką nałożono na szpital, w którym ta pracuje.

- W związku z komunikatem NFZ z dnia 22.03.2023 r. dotyczącym nałożenia kary finansowej na Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka, mojego pracodawcę, wyrażam żal i jednocześnie zobowiązuje się wpłacić 25 tys. zł, czyli kwotę wymierzonej szpitalowi kary. Kwotę tę wpłacę na należącą do szpitala Fundację UCZKiN, która zajmuje się wsparciem jego rozwoju. Z pokorą przyjmuję także naganę otrzymaną od zarządu UCZKiN. Jednocześnie bardzo przepraszam za szum medialny, który powstał wokół mojej osoby i mojego pracodawcy - napisała Nicole Sochacki-Wójcicka, vel. Mama Ginekolog.

Po kontroli NFZ, sprawa ma zostać jeszcze skierowana do rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Mama Ginekolog z pewnością powróci więc jeszcze na łamy mediów. Do sprawy będziemy wracać.

Zobacz również galerię zdjęć: Mama Ginekolog tym razem się nie wywinie? Wpływają SETKI skarg

Sonda
Jak oceniasz zachowanie Mamy Ginekolog?
Babcia Barona zamieszkała w Skolimowie: Lekarze nie dawali mi szans na przeżycie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają