Mama Ginekolog tym razem się nie wywinie? Wpływają SETKI skarg. Grożą jej poważne konsekwencje!

2023-02-07 11:30

Mama Ginekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcicka (39 l.), mierzy się z ogromnymi konsekwencjami swoich ostatnich wypowiedzi w sieci. Spłynęła na nią fala krytyki po tym, jak właściwie przyznała się do przyjmowania koleżanek na NFZ poza kolejką. Mało tego, stwierdziła, że "każdy tak robi". Sprawę skomentował już NFZ, a teraz do akcji wkracza Okręgowa Izba Lekarska. Wygląda na to, że celebrytka tym razem się nie wywinie, bo wpływają na nią setki skarg.

Mama Ginekolog tym razem się nie wywinie? Wpływają SETKI skarg. Grożą jej poważne konsekwencje!

i

Autor: East News Mama Ginekolog tym razem się nie wywinie? Wpływają SETKI skarg. Grożą jej poważne konsekwencje!

Mama Ginekolog, tj. Nicole Sochacki-Wójcicka, jest bardzo popularna w sieci. Ostatnio zyskała jednak jeszcze większy rozgłos, choć raczej nie taki, jakiego mogłaby oczekiwać. Wylała się na nią fala krytyki po tym, jak podczas relacji na Instagramie przyznała się wprost, że w wolnym czasie, poza kolejką, przyjmuje rodzinę albo znajomych w gabinecie. Który jest prowadzony w ramach umowy z NFZ, warto dodać. Mama Ginekolog chyba nie spodziewała się, jak wielkie oburzenie wywoła. Próbowała nieudolnie tłumaczyć swoje działania, twierdząc, że "każdy tak robi", ale fani nie zostawili na niej suchej nitki. Jej "linia obrony" nawet pogorszyła sytuację. Sprawą zainteresował się nawet NFZ, o czym pisaliśmy na łamach "Super Expressu". Teraz kolejne instytucje zabierają głos, a setki osób wysyłają skargi na celebrytkę. Mogą jej grozić poważne konsekwencje.

Mama Ginekolog tym razem się nie wywinie? Wpływają SETKI skarg. Grożą jej poważne konsekwencje!

Po tym, jak wypowiedzi Mamy Ginekolog oficjalnie skrytykował NFZ, do akcji wkracza Okręgowa Izba Lekarska. Rzeczniczka OIL, Olga Rasińska, w serwisie Plotek potwierdziła, że wpłynęła skarga na celebrytkę.

"W sprawie kontrowersyjnej wypowiedzi lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej wpłynęło dziś zgłoszenie do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, który z całą uwagą i dokładnością rozpatrzy skargę. Co do zasady przyjmowanie pacjentów w ramach środków publicznych pochodzących z NFZ po godzinach pracy lekarza nie powinno mieć miejsca i jest sprzeczne z etyką lekarską", powiedziała Rasińska portalowi Plotek.

Okazuje się, że jeśli rzecznik OIL stwierdzi, że zachowanie Mamy Ginekolog mogło mieć znamiona przekroczenia uprawnień, to sprawa trafi do Okręgowego Sądu Lekarskiego. A tam kobiecie mogą już grozić poważne konsekwencje, w tym upomnienie, nagana, kara pieniężna, a nawet 5-letni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w organizacjach ochrony zdrowia oraz ograniczenie, zawieszenie lub pozbawienie prawa wykonywania zawodu.

Wirtualna Polska podaje, że aferą związaną z Mamą Ginekolog zainteresował się również szef gabinetu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, Marek Dudziński. Na celebrytkę mają podobno wpływać setki skarg. Jaki będzie finał tej sprawy? Czas pokaże.

Zobacz również poniższą galerię zdjęć: Mama Ginekolog tym razem się nie wywinie? Wpływają SETKI skarg. Grożą jej poważne konsekwencje!

Sonda
Czy myślisz, że rady Mamy Ginekolog wprowadzają wielu rodziców w błąd?
Agnieszka Byrska-Zaczyk i Zdzisław Zaczyk: Chcemy żyć i umrzeć w Skolimowie
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki