Marcelina Zawadzka

i

Autor: EastNews

Marcelina Zawadzka skazana, a bawi się w Dubaju. Gwiazda TVP dostała wyrok za oszustwa VAT

2022-05-11 12:50

Marcelina Zawadzka (33 l.) skazana. Była gospodyni „Pytania na śniadanie” usłyszała wyrok w sprawie tzw. karuzeli vatowskiej. Oskarżono ją o uszczuplenie podatku, fałszerstwo faktur oraz o pranie brudnych pieniędzy. Nie przyznała się do tego ostatniego. Groziło jej osiem lat więzienia. Otrzymała „jednie” 60 tys. złotych grzywny.

Wygląda na to, że Marcelina Zawadzka spodziewała się łagodnego wyroku. Od kilku dni przebywa bowiem w Dubaju, jak udało nam się ustalić - nie zjawiła się w Sądzie Okręgowym w Kaliszu, gdzie toczy się postępowanie w którym była oskarżona. Wcześniej złożyła obszerne wyjaśnienia w Prokuraturze. Ona sama od początku twierdziła, że została oszukana przez nieuczciwego kontrahenta, a później przez księgowego, który niedoszłą transakcję uwzględnił ponoć w rachunkach.

Przeczytaj także: Marcelina Zawadzka odnalazła miłość na całe życie: "Mam nadzieję, że to się nigdy nie skończy"

Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biuro księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób, jak się okazało, nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową – tłumaczyła się w wywiadzie.

Karuzela vatowska - za co została skazana Marcelina Zawadzka?

W środę o 10.00 w Sądzie Okręgowym w Kaliszu rozpoczęło się odczytywanie wyroku. Sprawa dotyczyła aż 18 osób oskarżonych m.in. o wyłudzanie podatku VAT. Wszyscy oni, poza Marceliną Zawadzką, usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Prezenterce zarzucono oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy. Przyznała się do pierwszych dwóch. Za ten czyn groziło jej do ośmiu lat więzienia. Sąd w Kaliszu uznał winę i wymierzył jej karę grzywny w wysokości 60 tys. zł.

Marcelina Zawadzka nie zapłaci kary? Obrońcy zapowiadają odwołanie

Obrońcy prezenterki w przesłanym PAP oświadczeniu poinformowali, że nie zgadzają się z treścią wyroku Sądu Okręgowego w Kaliszu. - Pani Marcelina Zawadzka nigdy nie miała nic wspólnego ze zdarzeniami polegającymi na praniu brudnych pieniędzy. Nigdy też nie odniosła kosztem Skarbu Państwa jakichkolwiek korzyści z tytułu niepłacenia podatków - poinformowali adwokaci Maciej Zaborowski i Daniel Pękala.

Ich zdaniem zgromadzony w sprawie materiał dowodowy potwierdza, że prezenterka nie dokonała świadomie jakichkolwiek czynności, które byłyby sprzeczne z prawem. - Z tego względu będziemy dążyli do uniewinnienia pani Marceliny Zawadzkiej od wszystkich zarzuconych jej czynów, składając odwołanie od wyroku, który w okolicznościach przedmiotowej sprawy, nawet pomimo symbolicznego wymiaru kary, pozostaje dla pani Marceliny Zawadzkiej niezwykle krzywdzący - poinformowali.

Marcelina Zawadzka instagram - zobacz, kim jest była gwiazda TVP i jak bawi się w Dubaju

Marcelina Zawadzka zamieszcza na swoim Instagramie gorące zdjęcia z pobytu w Dubaju. Widać po nich, że nie przejęła się tym, że w Polsce może zostać skazana na więzienie. Zobaczcie, co publikuje na swoim profilu:

Zobacz: Marcelina Zawadzka czeka na wyrok. Majdan, Figura i Olbrychski - oni także mieli problemy z prawem

Beata Kozidrak usłyszała wyrok
Sonda
Czy wyrok dla Marceliny Zawadzkiej jest sprawiedliwy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany