Marcelina Zawadzka czekana wyrok

i

Autor: Norbert Nieznanicki/AKPA

Marcelina Zawadzka czeka na wyrok. Majdan, Figura i Olbrychski - oni także mieli problemy z prawem

2022-05-10 18:00

Marcelina Zawadzka (33 l.) usłyszy 11 maja wyrok w sprawie tzw. karuzeli vatowskiej. Była gospodyni „Pytania na śniadanie” dostała trzy zarzuty. Oskarżono ją o uszczuplenie podatku, fałszerstwo faktur oraz o pranie brudnych pieniędzy. Nie przyznała się do tego ostatniego. Grozi jej osiem lat więzienia. To nie pierwsza gwiazda, która ma problemy z prawem.

W tej głośnej sprawie w stan oskarżenia postawiono 18 osób pochodzących z Polski, Białorusi, Ukrainy i Litwy. Zdaniem śledczych jedynie Marcelina Zawadzka nie działała w zorganizowanej grupie przestępczej. Ona sama twierdzi, że padła ofiarą oszustwa. Najpierw miał ją okłamać nieuczciwy kontrahent, a później księgowy, który niedoszłą transakcję uwzględnił ponoć w rachunkach.

– Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biuro księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób, jak się okazało, nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową – tłumaczyła się w wywiadzie.

Jaki wyrok usłyszy Marcelina Zawadzka?

Marcelina, która jeszcze we wtorek była w Dubaju, liczy na uczciwy wyrok.

„Od wielu lat funkcjonuję w podobny sposób i zawsze robię to uczciwie, co jest bardzo ważne dla mnie, dla Was i osób, z którymi współpracuję. Nie uczestniczyłam w tzw. praniu pieniędzy, tworzeniu karuzeli VAT, nie ukradłam ani złotówki, a tym bardziej 58 mln zł. Takie zarzuty są absurdalne i wiązanie mnie z nimi godzi najgłębiej w moje dobre imię i wszystko, co reprezentuję” – napisała w oświadczeniu. 

Jak zapowiada rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu, gdzie toczy się postępowanie, odczytywanie wyroku może zająć kilka godzin… 

W naszej galerii znajdziecie przegląd gwiazd, które w przeszłości miały problemy z prawem.

Marcelina Zawadzka usłyszała wyrok! Gwiazda TVP skazana

Sąd w Kaliszu uznał winę Marceliny Zawadzkiej i wymierzył jej karę grzywny w wysokości 60 tys. zł. Więcej tutaj.

Zobacz: Marcelina Zawadzka wyłania się z wody i kusi OBŁĘDNYM biustem. Gwiazda TVP jak Afrodyta

Beata Kozidrak przyjechała do sądu!
Sonda
Czy Marcelina Zawadzka to dobra prowadząca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE