Martwi aktorzy zagrali w nowym odcinku serialu Świat według Kiepskich. Boczek i Paździoch ożywieni!

i

Autor: Akpa Martwi aktorzy zagrali w nowym odcinku serialu "Świat według Kiepskich". Boczek i Paździoch ożywieni!

Rodzina wyraziła zgodę

Martwi aktorzy zagrali w nowym odcinku serialu "Świat według Kiepskich". Boczek i Paździoch ożywieni!

2023-03-20 16:18

Serial "Świat według Kiepskich", a już na pewno takie postacie jak Arnold Boczek czy Marian Paździoch, zapisał się w historii polskich seriali telewizyjnych jako jeden z kultowych. Niestety, Dariusz Gnatowski (+59 l.) i Ryszard Kotys (+88 l.), odgrywający wspomniane postacie, odeszli jakiś czas temu. Tymczasem w nowym odcinku martwi aktorzy... znów się pojawili. Jak to możliwe?! Okazuje się, że - za zgodą rodziny - ożywiono ich przy pomocy technologii.

Serial "Świat według Kiepskich" przez lata przyciągał przed telewizory tysiące widzów. Śmiało można tę produkcję nazwać kultową. Wśród ikonicznych postaci, które się tam pojawiły (a było ich sporo), są Arnold Boczek (w tej roli Dariusz Gnatowski) czy Marian Paździoch (Ryszard Kotys). "Świat według Kiepskich", co ciekawe, był jednym z najdłużej emitowanych seriali w Polsce. Pierwszy sezon ukazał się w 1999 roku, a ostatni w 2022 roku. W ostatnich latach wielu aktorów, znanych i lubianych za sprawą tej serii, odeszło. Zmarł między innymi Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski. Tymczasem w odcinku specjalnym serialu, który właśnie się ukazał, zagrali... martwi aktorzy! Znów mogliśmy zobaczyć Boczka i Paździocha. Jak to możliwe?! Z pomocą przyszła technologia deepfake.

Martwi aktorzy zagrali w nowym odcinku serialu "Świat według Kiepskich". Boczek i Paździoch ożywieni!

Twarze Dariusza Gnatowskiego i Mariusza Paździocha w nowym, specjalnym odcinku "Świata według Kiepskich", wygenerowano cyfrowo. Głosu Paździochowi użyczył Paweł Okoński, a Boczkowi - Artur Kujawa. Twarze, choć nieco nienaturalne, należą do Kotysa i Gnatowskiego. Rodziny aktorów wyraziły zgodę na wykorzystanie ich wizerunków w ten sposób, dzięki czemu ponownie mogliśmy ujrzeć na ekranie kultowe gwiazdy serialu. Odcinek specjalny nosi tytuł "Wieczna kwarantanna" i opowiada o podejściu bohaterów serialu do pandemii. Ferdynand Kiepski (w roli Andrzej Grabowski) wspomina nieżyjących kolegów, którzy pojawiają się dzięki technologii deepfake. Cała otoczka robi wrażenie, choć jednocześnie jest nieco niepokojąca.

Co o tym myślicie? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Zobacz również galerię zdjęć: Zmarli aktorzy "Świata według Kiepskich"

Sonda
Co myślicie o tym, że Kotys i Gnatowski zostali ożywieni za pomocą technologii deepfake w serialu "Świat według Kiepskich"?
Groby aktorów seriali: Świat według Kiepskich, M jak miłość, Klan, Złotopolscy i Barwy szczęścia. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany