Michał Szpak zdradził swoją smutną historię. W szkole nieźle mu się oberwało

2022-06-23 17:00
Michał Szpak
Autor: AKPA/Baranowski

Michał Szpak (32 l.) to ceniony polski artysta, którego publiczność określiła mianem "kolorowego ptaka". Jego wizerunek mocno wyróżnia się z tłumu i idealnie współgra z muzyką, którą tworzy. W jednym z ostatnich wywiadów, muzyk opisał pewną przykrą historię, która wydarzyła się dawno temu. Nie dostał się do szkoły muzycznej, ponieważ nie pasował do reszty uczestników przesłuchania. Co usłyszał na korytarzu?

Michał Szpak zadebiutował w telewizji w programie TVN X-Factor, gdzie zajął drugie miejsce. W 2017 roku dołączył do grona gwiazd TVP. Występował jako trener w 8. edycji programu „The Voice of Poland”. Publiczność pokochała go za wyjątkową charyzmę i dystans do siebie. W ostatnim wywiadzie, artysta opowiedział o swojej krętej drodze na szczyt oraz dyskryminacji, której doświadczył. Jako początkujący muzyk nie dostał się do szkoły muzycznej. Dlaczego?

Michał Szpak nie dostał się do szkoły muzycznej. Zdradził dlaczego

W trakcie edukacji w liceum, Michał Szpak występował w heavymetalowym zespole Whiplash. Koncertowanie dawało mu swego rodzaju ukojenie.

Szukałem swojego kierunku i trafiłem na zespół, który pokazał mi, czym może być muzyka. Mogłem wyjść na scenę i wykrzyczeć wszystko, co mnie boli, ale nie przez słowa i obrażanie człowieka, tylko ujściem energii, jaka mieściła się w nim, pozbywałem się wszystkiego złego. To było odpowiedzią na hejt, który szedł w moją stronę. Uśmierzałem ten ból wyjściem na scenę. To było uczucie spełnienia. Oczyszczanie przez krzyk. I tak już zostało - opisał w programie "#BezCukru".

Jako początkujący muzyk Michał Szpak zgłosił się na przesłuchania do państwowej szkoły muzycznej. Przez swój oryginalny strój, makijaż i fryzurę mocno wyróżniał się na tle reszty kandydatów. Niestety, egzaminatorzy uznali, że nie pasuje do reszty uczniów.

Jedna z osób, która bardzo mi kibicowała, wzięła mnie do jednej z sali i zapytała, skąd taki wizerunek, że to kontrowersyjne i tak uczniowie nie chodzą u nas ubrani. Nie przyszedłem na przesłuchania w żabocie, bo mam przesłuchania, tylko chodzę w żabocie na co dzień. A później zostałem odrzucony na ostatnim etapie - wyznał Michał Szpak.

Zobacz galerię: Michał Szpak zgarnął 200 tys. za włosy

Cleo, Szpak, Viki Gabor i inni oceniają szanse Krystiana Ochmana na Eurowizji
Sonda
Myślisz, że Michał Szpak dobrze wyglądałby z ogoloną głową?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE