Michał Szpak nie identyfikuje się z żadną płcią

i

Autor: AKPA/Piętka

Mocne wyznanie

Michał Szpak wyznał, że nie identyfikuje się z żadną płcią! Zdradził też, jakiej jest orientacji

2022-10-13 7:56

Michał Szpak (32 l.) to bez wątpienia jeden z najbarwniejszych i najpopularniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. W czerwcu 2022 roku wokalista wyznał, że jest członkiem społeczności LGBT+ i określił się osobą queer. W najnowszym wywiadzie z "Twoim Stylem" zdradził nieco więcej na temat swojej seksualności. Dodał również, że nie identyfikuje się z żadną płcią.

Michał Szpak to jeden z najpopularniejszych piosenkarzy w Polsce i "kolorowy ptak polskiej sceny muzycznej". Wokalista od początku swojej kariery zaskakuje odważnymi stylizacjami i wyrazistym makijażem. Biżuteria, pomalowane paznokcie i burza kręconych włosów to jego znaki rozpoznawcze. Michał Szpak jest jedną z gwiazd, które całym sercem wspierają społeczność LGBT+. W czerwcu 2022 roku media obiegła informacja, że wokalista "wyszedł z szafy". Z okazji miesiąca dumy na swoim profilu na Instagramie manifest, w którym napisał:

"[...] I jeśli kiedykolwiek, queerowa istoto, poczujesz się sama, to pamiętaj: nigdy nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz sama. Bo Queerarchia jest w Tobie! Queerarchia jest we mnie i w każdym, kto chce żyć jej prawem. [...] Bądź z nami, queerami".

Słowa Szpaka wywołały ogromne poruszenie. Portal Pudelek skontaktował się z nim, aby zapytać, czy to był jego coming out. Gwiazdor rozwiał jednak wszelkie wątpliwości mówiąc, że "gdyby chciał zrobić coming out, zrobiłby to w bardziej spektakularny sposób". W końcu jednak, po fali artykułów na temat swojej seksualności, wyznał w kolejnym wpisie na Instagramie, że również jest osobą queer i "zakochuje się w człowieku, a nie w ciele".

Michał Szpak wyznaje: "Jestem panseksualny"

W najnowszym wywiadzie z "Twoim Stylem" Szpak kolejny raz podkreślił, że mógłby stworzyć szczęśliwy związek zarówno z kobietą, jak i mężczyzną. Wyznał również, że jest panseksualny, czyli czuje pociąg do osób niezależne od ich płci lub tożsamości płciowej. Sam również nie identyfikuje się z żadną płcią. 

- Nie mogę powiedzieć, że zakocham się tylko w kobiecie lub tylko w mężczyźnie, bo ja zakochuję się w człowieku. Seksualność to sfera, którą odkrywa się całe życie. Gdybym miał jednoznacznie siebie określić, jestem panseksualny. Uważam, że każdy, niezależnie od płci kulturowej, tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, zasługuje na miłość. Jestem queerowy, nie identyfikuję się z żadną płcią. Tak naprawdę żyję tu i teraz. Żyję chwilą - powiedział.

Artysta dodał także, że nie zmienił swojego stosunku do kwestii zostania rodzicem. Nadal pragnie mieć dziecko.

- Marzę o tym, żeby mieć dziecko. To przedłużenie linii życia jest dla mnie niezwykle ważne. Kariera przemija, a dziecko, taka część ciebie, zostaje na zawsze - wyznał.

Sonda
Podobają Ci się piosenki Michała Szpaka?