Michał Wiśniewski zabrał głos w sprawie wielomilionowego kredytu. Padają mocne słowa

2021-10-14 14:34
Michał Wiśniewski: Wszystko wyjaśnił organom ścigania
Autor: /Akpa

Michał Wiśniewski (49 l.) nie ma ostatnio dobrej passy. Jak już informował „Super Express”, warszawska prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów piosenkarzowi, który na podstawie nierzetelnych oświadczeń w 2006 r. wziął pożyczkę w wysokości 2,8 mln zł ze SKOK-u Wołomin. W rozmowie z nami Michał zapewnia, że wszystko wyjaśni organom ścigania.

„Odnosząc się do informacji o rzekomym postawieniu mi zarzutów prokuratorskich w związku ze sprawą SKOK Wołomin, oświadczam, że nie zostały mi postawione zarzuty ani niczego nie wyjaśniałem w sprawie, o której pan pisze w mailu. Jeżeli dojdzie do mojego przesłuchania, wszelkie okoliczności zostaną wyjaśnione organom ścigania. Prawdą jest, że 15 lat temu byłem klientem SKOK-u Wołomin, który udzielił mi kredytu, a który spłacałem. Ze względu na utratę płynności finansowej pojawiły się opóźnienia w spłacie przedmiotowego kredytu, jak również innych zobowiązań. Utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem, a łączenie mnie z medialną sprawą nieprawidłowości w SKOK-u Wołomin, w mojej ocenie, służy nagłośnieniu sprawy i ubarwieniu jej na czerwono” – napisał w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji w odpowiedzi na naszego maila.

"Super Express" ujawnia! Prokuratura zabrała się za Michała Wiśniewskiego i jego byłą żonę!

Na pytanie, czy posługiwał się fałszywymi dokumentami, oświadczył: „Moje oświadczenie jest jednoznaczne i wynika z niego, że nie zrobiłem nic, co jest niezgodne z prawem – choć jak na razie nie postawiono mi zarzutów” – czytamy.

Jak dowiedział się „Super Express”, Wiśniewski ubiegał się o kredyt na 2,8 mln zł. Z materiałów prokuratury wynika, że złożył nierzetelny wniosek i odbiegający od stanu rzeczywistego kwestionariusz wywiadu pożyczkowego. Miał znacząco zawyżyć swoje dochody, dzięki czemu otrzymał pożyczkę. W toku śledztwa okazało się, że w zeznaniu podatkowym za rok 2006 wykazał kwotę o ponad połowę niższą, niż przedstawiona w dokumentach. Prokuratura ma również zastrzeżenia co do prawdziwości dokumentów dotyczących zdolności kredytowej jego poręczyciela – Anny W. (44 l.), byłej żony artysty.

Tak wychowuje Michał Wiśniewski
Sonda
Czy myślisz, że Michał Wiśniewski zostanie skazany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE