Milionerzy: Cewnik do angioplastyki wieńcowej. Czym jest balonikowanie? [ODPOWIEDŹ]

2021-09-21 21:03
Milionerzy: Pomylił podstawy TABLICZKI MNOŻENIA
Autor: X-NEWS

W "Milionerach" uczestnicy próbują swoich sił w walce o wielkie pieniądze. Śmiałkowie mogą korzystać z trzech kół ratunkowych, które ratowały ich w najgorszych chwilach. Wybraliśmy najciekawsze pytanie, które padło w 468. odcinku "Milionerów". Cewnik do angioplastyki wieńcowej, czyli tak zwanego balonikowania, wprowadza się do naczynia? Czym jest balonikowanie?

W 468. odcinku "Milionerów" uczestniczka dużo analizowała, przez co jej gra trwała całkiem długo. Niestety, poniższe pytanie przekreśliło jej szanse na milion. Znasz poprawną odpowiedź?

Cewnik do angioplastyki wieńcowej, czyli tak zwanego balonikowania, wprowadza się do naczynia:

A. za uchem

B. za nadgarstkiem

C. pod kolanem

D. pod brodą

To pytanie warte było 75 tys. złotych. Uczestniczka nie znała poprawnej odpowiedzi, jednak zaryzykowała i postawiła na wariant D. Prawidłowa odpowiedź? Okazało się, że B - za nadgarstkiem. Wiedzieliście?

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE