Smutne wieści

Nie żyje były menadżer Dody. Przez lata walczyli w sądach. Kim był Jakub Majoch?

2023-03-08 15:00

Na prywatnym profilu biznesmena od lat działającego w branży muzycznej przekazano smutną wiadomość. Jakub Majoch nie żyje. Przed laty mężczyzna był m.in. menadżerem Dody. Jak wynika z informacji przekazanych przez jego znajomych, Majoch chorował, a ostatnie tygodnie spędził w szpitalu. Miał zaledwie 38 lat.

Jakub Majoch to warszawski biznesmen, który od lat obracał się w polskim show-biznesie. Otworzył w stolicy popularny klub muzyczny, a w 2008 roku ruszyła jego wytwórnia płytowa QM Music, dla której nagrywały takie gwiazdy jak Kayah, Maciej Maleńczuk czy Renata Przemyk. Kilka lat później Jakub Majoch został menadżerem Dody. 

Jakub Majoch nie żyje

O śmierci Jakuba Majocha poinformowano w czwartek w południe na jego prywatnym koncie na Facebooku. 

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że 2 marca 2023r., w obliczu choroby, odszedł od nas w wieku 38 lat ukochany Tatuś, Syn i nasz Przyjaciel Jakub Majoch. Zjednoczeni w bólu zawiadamiamy, że msza pogrzebowa odbędzie się 10 marca 2023r. (piątek) o godz. 12:00 w Kościele pw. N.M.P (przy ul. Ks. Zygmunta Sajny 2) w Górze Kalwarii, po czym nastąpi kondukt na cmentarz miejscowy" - czytamy.

Doda i Jakub Majoch - historia konfliktu

Współpraca Jakuba Majocha i Dody nie trwała zbyt długo - znacznie dłużej trwały zaś sprawy sądowe, która wzajemnie sobie założyli. O mężczyźnie zrobiło się bardzo głośno, gdy nagłośnił, że między nim a piosenkarką doszło do bójki. W odpowiedzi to Doda oskarżyła Majocha o napaść. Z powodu dwóch wykluczających się wersji zdarzeń warszawska pokuratura umorzyła postępowanie.

Konflikt powrócił kilka lat później, gdy Doda ujawniła, że Jakub Majoch miał podpisać w jej imieniu kontrakt na książkę artystki. Znów zaczęli spotykać się z sądzie.

"Oszukał wydawnictwo i mnie. Podpisał umowę na książkę (autobiografię) za moimi plecami, bez mojej zgody i wiedzy. Zapłacili na jego konto zaliczkę 160 tysięcy złotych. Teraz wydawnictwo chce ode mnie albo książki, albo zwrotu pieniędzy, a ja nie wiem o co chodzi! Nie miał prawa niczego podpisać, ponieważ NIGDY NIE ZAWARLIŚMY UMOWY MANAGERSKIEJ. On mi nigdy nie powiedział o żadnej umowie, ani o żadnych pieniądzach, które wziął" - powiedziała Doda w 2015 roku portalowi JastrząbPost. 

W ostatnich latach Jakub Majoch zniknął z show-biznesu. A jak dowiadujemy się dziś z wpisów jego bliskich, poważnie chorował. Przed miesiącem walczył o swoje zdrowie w szpitalu. Walkę jednak przegrał. 

Jakub Majoch nie żyje

i

Autor: Facebook Jakub Majoch nie żyje
Listen on Spreaker.