Śmierć księcia polskiego rocka. Koledzy nie mogą uwierzyć, potworna strata! "Jasiu na zawsze pozostanie"

2023-10-03 9:44

Nie żyje Janusz Grudziński, książę polskiego rocka i prawdziwa legenda zespołu Kult. Wyjątkowo muzyk miał 61 lat. Śmierć Janusza Grudzińskiego wstrząsnęła całym środowiskiem związanym z polską muzyką i licznymi fanami artysty, który występował także solowo jako Xsiążę Warszawski. Koledzy z grupy Kult nie mogą uwierzyć w śmierć kolegi. "Jasiu na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - czytamy w poruszającym wpisie kapeli Kaizka Staszewskiego na Facebooku.

Nie żyje były muzyk Kultu. Janusz Grudziński współtworzył utwór Arahja

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Nie żyje Janusz Grudziński, były muzyk zespołu Kult

Janusz Grudziński nie żyje. Tragiczną informację przekazał jego przyjaciel - dziennikarz Robert Mazurek. Muzyk grupy Kult bywał nazywany księciem polskiego rocka, nie tylko z powodu tego, że występował pod pseudonimem Xsiążę Warszawski. Janusz Grudziński był wyjątkowym muzykiem - w zespole Kult grał na klawiszach, na gitarze i na wiolonczeli. Współtworzył aż 16 albumów słynnej kapeli Kazika Staszewskiego. Zmarły artysta był również kompozytorem i to nie tylko kawałków Kultu. Janusz Grudziński napisał muzykę m.in. do popularnego serialu "Rodzina zastępcza. Po jego śmierci zespół Kult zamieścił poruszający wpis na Facebooku. Kazik Staszewski i spółka nie mogą uwierzyć w odejście wybitnego kolegi. Janusz Grudziński grał w Kulcie przez 38 lat (od 1982 do 2020 roku). 

W naszej galerii pod tekstem prezentujemy zdjęcia z pogrzebu Piotra Szkudelskiego, legendarnego perkusisty grupy Perfect

Przyjaciele... przepełnieni smutkiem, bólem i niedowierzaniem z przykrością informujemy, że wczoraj wieczorem zmarł Janusz Grudziński, nasz kolega, który od jesieni 1982 do 2020 roku był charyzmatyczną częścią grupy Kult. Kompozytor, klawiszowiec, erudyta, człowiek kochający wolność; był współkompozytorem wielu przebojów Kultu oraz muzyki filmowej. Pragniemy przekazać wyrazy głębokiego współczucia córce Ninie, wnuczkowi Maurycemu, siostrze Beacie i najbliższym Jankowi osobom. Jasiu na zawsze pozostanie w naszej pamięci, takim, jakim zapamiętaliśmy go, kiedy był z nami przez te wszystkie lata; wspólnych koncertów, tras, prób, płyt i klipów - czytamy w smutnym komunikacie grupy Kult. 

Smutny los dziecięcego gwiazdora PRL Jego GRÓB jest w FATALNYM stanie l Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają