Wojna domowa

i

Autor: PAT

Smutne wieści

Nie żyje Janusz Mych. Śpiewał tytułową piosenkę serialu "Wojna domowa"

2023-08-02 15:09

W wieku 81 lat w Warszawie zmarł Janusz Mych, kompozytor i wokalista związany z zespołem NOVI Singers. Można go usłyszeć m.in. w czołówce kultowego serialu PRL "Wojna domowa". - Janusz Mych – pożegnanie. Współzałożyciel i wieloletni członek grupy wokalnej NOVI Singers zmarł w Warszawie 27 lipca 2023 roku - czytamy na profilu magazyn Jazz Forum na Facebooku.

Janusz Mych był utalentowanym muzykiem, gry na flecie uczył się w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Potem wyjechał do Warszawy by studiować w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej. Od 1964 roku do 1985 roku tworzył zespół NOVI Singers, w którego składzie znajdowali się także Bernard Kawka, Aleksander Głuch, Waldemar Parzyński oraz Ewa Wanat. Razem z kompozytorem filmowym Jerzym "Dudusiem" Matuszkiewiczem nagrali piosenkę do serialu "Wojna domowa" z tekstem Ludwika Jerzego Kerna.

Po rozwiązaniu zespołu, Janusz Mych był nauczycielem na wydziale muzyki estradowej w Zespole Szkól Ogólnokształcących Bednarska. Pogrzeb muzyka odbędzie się 4 sierpnia 2023 roku o godz. 12:30 w Kościele pw. Najczystszego Serca Maryi na Placu Szembeka w Warszawie. Potem nastąpi odprowadzenie na Cmentarzu Bródnowskim, gdzie zostanie pochowany.

Nigdy byś nie podejrzewał! Wojciech Gąssowski miał romans z 13 lat starszą słynną aktorką

Seriale epoki PRL-u. Na czym polegał ich fenomen? Historia z Koprem
Sonda
Najlepszy serial PRL-u to: