Nie żyje Louise Fletcher - kim była aktorka i w jakich filmach zagrała?

i

Autor: screen z wideo Nie żyje Louise Fletcher - kim była aktorka i w jakich filmach zagrała?

Aktorka zmarła we śnie

Nie żyje Louise Fletcher, kultowa siostra Ratched z „Lotu nad kukułczym gniazdem”

2022-09-24 18:41

W piątek, 23 września zmarła Louise Fletcher. Aktorka odeszła we śnie we francuskiej miejscowości Montdurausse. W świecie filmu zapisała się przede wszystkim dzięki roli siostry Ratched w kultowym „Locie nad kukułczym gniazdem” z 1975 roku. Za rolę w tym filmie została uhonorowana nagrodą Oscara.

Louise Fletcher zmarła w wieku 88 lat. Aktorka urodziła się 22 lipca 1934 roku w Birmingham w stanie Alabama. Karierę aktorską rozpoczęła w latach 50-tych. Zagrała między innymi w filmie „Złodzieje jak my” oraz w serialach „Maverick” oraz „77 Sunset Strip”.

Zobacz także: Nie żyje Ewa Ampulska. Gwiazda "Barw szczęścia" miała 43 lata. Co się stało?

Przełomem w jej karierze okazała się rola sadystycznej siostry Mildred Ratched w kultowym filmie „Lot na kukułczym gniazdem”. Louise Fletcher została na nią uhonorowana licznym nagrodami, w tym Oscarem. Rola siostry Ratched na zawsze wpisała się w kanon największych i najbardziej sadystycznych złoczyńców w historii kina. W późniejszych latach Fletcher zagrała jeszcze między innymi „Gdzie diabeł mówi dobranoc”, „Star Trek: Stacja kosmiczna” oraz „Opowieści z krypty”.

Rozmowa z pracownikiem składu węgla
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają