Marek Makuch

i

Autor: Facebook/Pixabay

Muzycy wspominają kolegę!

Bajm w żałobie. Odszedł Marek Makuch - były basista zespołu

2023-06-12 21:47

Nie żyje Marek Makuch - znakomity basista. Informację o jego śmierci podał na swoim profilu zespół Bajm, z którym muzyk nagrał pierwsze dwie płyty. Makuch niemal do końca był aktywny zawodowo, uczestniczył w wielu projektach muzycznych. Do niedawna współtworzył także Old Klezmer Trio. Muzyk miał 69 lat.

O śmierci muzyka dowiedzieliśmy się z informacji zamieszczonej na profilu zespołu Bajm na Facebooku: " W dniu dzisiejszym odszedł nasz kolega Marek Makuch, który grał z nami w latach 80.żegnaj Marku! Zawsze zostaniesz w naszej pamięci..." Muzyk nagrał z  zespołem dwie pierwsze płyty: "Bajm" w 1983 i "Martwa woda" w 1985. 

O śmierci basisty poinformował też inny były muzyk zespołu bębniarz Marek Tchorzewski. Dodał on, że Makuch odszedł dokładnie w rocznicę śmierci założyciela zespołu Jarosława Kozidraka, muzyk wyraził tez nadzieję, ze jeszcze kiedyś zagrają razem "Tam na górze". 

Niezwykle emocjonalnym wpisem pożegnał zmarłego kolegę inny lubelski muzyk Grzegorz Kabasa z zespołu Bremenn: Gdy się przechadzał ulicami mojego miasta rodzinnego, od razu było wiadomo, że to facet wystający z tłumu. Zwyczajnie było widać, że to osobowość artystycznie naznaczona. Poznałem go pewnie jakieś czterdzieści lat temu, w okolicznościach muzycznych. Ja jako nastolatek dumny z umiejętności uchwycenia akordu C-dur w pozycji pierwszej, on jako zawodowiec, basista Bajmu, czyli człowiek show-biznesu. Kto by pomyślał, że po paru latach staniemy na jednej scenie" - napisał muzyk.

Swoją wypowiedź zakończył hołdem w kierunku zmarłego: "Muzyka nie umiera, ale muzycy….Marek odszedł i to jest wiadomość, której nie chce się wiedzieć i nic nie pomagają żadne myśli o kolejach losu i że wszyscy podążamy do światów nieznanych. Marek Makuch. Ukłony!!!!!!"

QUIZ. Tylko prawdziwi fani zespołu BAJM, będą w stanie odpowiedzieć na te pytania

Pytanie 1 z 10
To był protest song, w którym "Józek" w rzeczywistości był Wojciechem Jaruzelskim. Które słowa tej piosenki są prawdziwe
Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
pogrzeb kacpra Tekielego