Nie żyje wielka rywalka Edyty Górniak! Miała tylko 45 lat, okropnie chorowała

2023-11-21 15:43

Edyta Górniak przekazała druzgocącą wiadomość. Nie żyje jej wielka rywalka, o której - mimo walki o sympatię widzów i ekspertów - bardzo ciepło się wypowiadała. Zrozpaczona polska diwa o śmierci koleżanki poinformowała w mediach społecznościowych. Sara Tavares, która walczyła z Edytą Górniak w konkursie Eurowizji, miała zaledwie 45 lat. Przed śmiercią okropnie chorowała i zawiesiła swoją karierę.

Edyta Górniak

i

Autor: AKPA

Nie żyje Sara Tavares, wielka rywalka Edyty Górniak. Miała tylko 45 lat

Świat muzyki w żałobie. Nie żyje Sara Tavares, 45-letnia portugalska piosenkarka, uczestniczka pamiętnego festiwalu Eurowizja w 1994 roku. To właśnie wtedy młodziutka wówczas wokalistka z Półwyspu Iberyjskiego rywalizowała z Edytą Górniak. Ostatecznie Polska uplasowała się drugim miejscu, a Portugalka na ósmym. Oba występy na długie lata zapadły w pamięci widzów. Edyta Górniak do dziś jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Niestety kariera jest wielkiej rywalki z Eurowizji mocno zahamowała z powodu okropnej choroby artystki. Sara Tavares zachorowała na nowotwór mózgu i w 2017 roku musiała przerwać karierę. Właśnie wtedy ukazał się ostatni album wokalistki.

Edyta Górniak żegna swoją rywalkę. Łączy się w bólu z całą Portugalią

Edyta Górniak mocno przeżyła śmierć swoje dawnej rywalki. - Z wielkim smutkiem przyjęłam informację, że wspaniała artystka portugalska Sara Tavares, z którą wspólnie stanęłyśmy na scenie w Dublinie, reprezentując nasze kraje, wczoraj odeszła... Łączę się w bólu z jej fanami i z całą Portugalią - napisała poruszona polska piosenkarka, która podczas pamiętnego konkursu Eurowizji zaśpiewała utwór "To nie ja". Sara Tavares z kolei brawurowo wykonała kawałek ""Chamar a música". Eurowizję w 1994 roku ostatecznie wygrał irlandzki duet Paul Harrington i Charlie McGettigan z utworem "Rock ’n’ Roll Kids".

Zobacz naszą galerię: Edyta Górniak zamieniła dom w górach na pokoje hotelowe

Wszyscy mężczyźni Edyty Górniak
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają