Opole 2023 Tulia Kasia Moś Łukasz Drapała

i

Autor: AKPA

Będzie się działo!

Opole 2023 - kto wystąpi w drugim dniu festiwalu opolskiego. Harmonogram koncertów na sobotę, 10 czerwca

2023-06-08 15:04

Drugi dzień festiwalu Opole 2023 to czas "Premier". Wystąpi plejada gwiazd ze swoimi najnowszymi przebojami. Ale w sobotę, 10 czerwca posłuchamy również festiwalowych hitów w lat poprzednich. Koncert "Czas ołowiu" będzie okazją do sentymentalnej podróży w rytm muzyki. Transmisja rozpocznie się o godzinie 20.15 w TVP1.

W drugim dniu 60. KFPP w Opolu odbędzie się konkurs "Premier" oraz koncert "Czas ołowiu"

Opolskie "Premiery" już w sobotę, 10 czerwca. Zapraszamy d0 TVP1

Koncert prowadzą Tomasz Kammel i Mateusz Szymkowiak. Na deskach opolskiej sceny artyści zawalczą o nagrodę publiczności im. Karola Musioła oraz o nagrodę jury. Swoje wyróżnienia dla najlepszych kompozytorów i autorów tekstów przyzna też Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W części konkursowej wystąpi dziesiątka wykonawców, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w rywalizacji przez Radę Artystyczną 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Artyści zaprezentują swoje piosenki, które miały premierę w ciągu ostatniego roku. W tegorocznym konkursie wezmą udział:

  • Rafał Brzozowski z piosenka "W pokoju hotelowym",
  • Sara Chmiel feat. Gromee z piosenką "Ty i ja"
  • Łukasz Drapała z piosenką "Jeszcze jestem"
  • Iwaneczko z piosenką "Miłość"
  • Anastazja Maciąg z piosenką  "Moment"
  • Mezo i Liber z "Jakie masz dziś plany"
  • Seibert z "Niby tak, niby nie"
  • Anna Sokołowska z "Jesteś przy mnie"
  • Tulia i Halina Mlynkova z piosenką "Przerwany"
  • Dominik Dudek, zwycięzca 13. edycji The Voice od Poland, z piosenką "Idę".

Nagroda główna im. Karola Musioła zostanie przyznana przez widzów w głosowaniu SMS. O tym, kto otrzyma nagrodę jury, zdecydują przedstawiciele Oddziałów Terenowych TVP. Podczas koncertu prowadzący imprezę połączą się w 16 miastami Polski, a przedstawiciele jury na żywo przekażą wyniki głosowania w swoich miastach. Gośćmi specjalnymi koncertu będą: ubiegłoroczna zwyciężczyni - Karolina Lizer oraz zespół Zakopower, który w tym roku obchodzi osiemnastolecie działalności scenicznej. 

Koncert "Czas ołowiu", TVP1, 22.00

Współcześni wokaliści i muzycy złożą hołd zmarłym artystom, którzy zapisali piękne karty w historii opolskich festiwali. Przypominają dorobek artystyczny takich wykonawców, jak Czesław Niemen, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Anna Jantar, Marek Grechuta, Irena Jarocka, Violetta Villas, a także Kora i Marek Jackowski. Na scenie opolskiego amfiteatru wystąpią m.in. Piotr Kupicha, Justyna Steczkowska, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Jerzy Grunwald, Piotr Cugowski, Kamil Bednarek, Sławomir Uniatowski, Halina Mlynkova, Tulia i Andrzej Lampert. Publiczność zobaczy również zakulisowe fragmenty z przebiegu dawnych edycji opolskich festiwali, a także archiwalne wypowiedzi artystów na temat tego wydarzenia. Koncert prowadzi Agata Konarska, a autorem scenariusza i reżyserem jest Michał Bandurski.

Zobacz, jak gwiazdy prezentowały się w na konferencji prasowej Opole 2023

Wielki powrót Jerzego Grunwalda. Po 50 latach znów mieszka w Polsce, ale robi karierę w Japonii!
Sonda
Czy będziesz oglądać Festiwal Opole 2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany