Otwarty związek i burzliwe życie erotyczne. Kto pamięta wszystkich mężczyzn Kaliny Jędrusik?

2022-05-28 17:12
Mąż godził się na liczne romanse seksbomby PRL. Kto zagra w filmie o Kalinie Jędrusik? Są już pierwsze zdjęcia
Autor: Instagram ninette_nerval

Otwarty związek, liczne romanse i blisko 20 lat z mężczyzną, który najbardziej zawrócił jej w głowie... O kim mowa? Kalina Jędrusik była zdecydowanie największą seksbombą PRL-u. Nikomu nie pozwalała mówić sobie, jak ma żyć - bo w niej był seks! Burzliwe życie erotyczne aktorki zostało pokazane nawet w filmie. Kto pamięta wszystkich jej partnerów?

Kalina Jędrusik - partnerzy. Z kim romansowała największa seksbomba PRL-u?

Wyraziste spojrzenie, krągłe kształty i charyzma, której Jędrusik z pewnością nie brakowało - czy to one zapewniły aktorce tytuł największej seksbomby PRL-u? Choć wielu złośliwie mówiło, że postać Kaliny Jędrusik to dzieło mężczyzny jej życia, Stanisława Dygata, wystarczy przypomnieć sobie role aktorki, aby zrozumieć, że miała wielki talent.

Fakt faktem, nie do końca wykorzystany, co miało swoją przyczynę także w burzliwym życiu erotycznym Jędrusik. Jej styl życia budził w jej czasach olbrzymie kontrowersje, a pikantnym plotkom nie było końca... Otwarty związek, skłonność do zabaw i używek, a także soczyste przekleństwa, od których nie stroniła, sprawiały, że reżyserzy widzieli ją głównie w rolach pań lekkich obyczajów. Drapieżna kusicielka została wręcz niewolnicą wizerunku, który przyniósł jej sławę.

Wszystkie smutki Kaliny Jędrusik. Jej życie było skandalem

Otwartość, z jaką Kalina Jędrusik podchodziła do swojej seksualności i wybujałe życie erotyczne mogły oznaczać tylko jedno w dobie PRL. Ostracyzm w świecie sztuki łączono też z brakiem przychylności Gomułki i innych polityków dla aktorki, która jednak zdawała się nic sobie z tego nie robić. Pozornie...

Ci, którzy byli blisko Jędrusik wiedzieli, że choć jej styl życia mógł uchodzić za skandal, seksbomba potrafiła kochać i to szczerze. Ze Stanisławem Dygatem była ponad 20 lat! Wcale nie tylko dlatego, że dawali sobie wzajemną wolność. Ich otwarty związek budził wiele kontrowersji. Tymczasem aktorka po śmierci męża załamała się psychicznie i praktycznie wycofała z życia publicznego. To wtedy także stała się bardzo religijną osobą.

Na czym polegał szczególny magnetyzm Kaliny Jędrusik? Zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć aktorki poniżej i przekonajcie się sami!

Kim byli partnerzy Kaliny Jędrusik? Olimpijczyk, operator filmowy i najlepszy przyjaciel męża!

Kalina, choć w dobie dzisiejszej erotyki byłaby, według słów Kazimierza Kutza "niewinną dziewczynką", w swoich czasach łamała konwenanse. Zwłaszcza dobierając kolejnych kochanków za radą...męża. Jeśli któryś z nich nie przypadł do gustu Dygatowi, u Jędrusik też nie miał szans. Co ciekawe, trudno było o bardziej niedobrane, choć kochające się małżeństwo.

- Śpisz dzisiaj ze mną, czy z kochankiem? - miał pytać Kalinę Dygat. Kochanków mogli otwarcie przyjmować w domu. Rzadkością nie było, że Kalina podczas wieczorków towarzyskich odpoczywała w łóżku, otoczona mężczyznami.

Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat - małżeństwo niereformowalne. "Śpisz dzisiaj ze mną, czy z kochankiem?"

Kim byli więc najbardziej znani kochankowie Jędrusik? Do historii przeszedł romans z m.in. najlepszym przyjacielem jej męża, operatorem filmowym Wiesławem Rutowiczem. Artyści, co naturalne, byli bliscy sercu Kaliny, przewinęło się ich więc kilku przez życie gwiazdy. W tym muzyk Wojciech Gąssowski! A kiedy po kolejnym, płomiennym romansie pozostawały jedynie zgliszcza, to mąż starał się wydobywać seksbombę z depresji.

Kalina mężczyzn poznawała także na deskach teatrów, w których występowała. Tak narodziły się dwa przelotne związki - z Tadeuszem Plucińskim oraz Władysławem Kowalskim. Żaden nie przetrwał próby czasu, podobnie, jak ten z Włodzimierzem Sokołowskim, tyczkarzem, który został nawet...olimpijczykiem.

A jak o swoim małżeństwie mówiła sama Jędrusik? Poniższy cytat wyjaśnia wszystko!

- Przez dwadzieścia cztery lata byłam żoną Stanisława Dygata, człowieka kochającego wszystko, co piękne i doskonałe. Zazdroszczono nam naszej wielkiej miłości, ogromnej tolerancji, zrozumienia pewnych szaleństw w niektórych okresach życia - podsumowywała komentarze zazdrośników.

Zmieniała facetów co pół roku. Kalina Jędrusik - największa seksbomba PRL | Historia z Koprem
Sonda
QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Część 2!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE