Kogoś na to stać?

Paragon grozy na świątecznym straganie Gessler. Cena za kromkę chleba zwala z nóg

2022-12-23 4:30

Na widok tych cen można spaść z krzesła – zwłaszcza w czasach inflacji, którą odczuwa każdy z nas. Na jarmarku bożonarodzeniowym na warszawskiej starówce Magda Gessler (69 l.) sprzedaje świąteczne przysmaki. Oprócz pierogów na sztuki można kupić też kanapki z sałatką czy ze śledziem. Ale trzeba za nie słono zapłacić! Sprawdźcie, ile.

W menu świątecznego stoiska Magdy Gessler można znaleźć kromkę chleba ze smalcem, sałatką jarzynową czy wędzonką. I byłby to naprawdę świetny pomysł na drobną przekąskę podczas przedświątecznego spaceru. Ale cena kanapki zwala z nóg.

Ceny u Magdy Gessler

Za kromkę chleba z dodatkiem trzeba zapłacić aż 25 zł, a za kajzerkę z kapustą – 30 zł. Mały kubeczek barszczu kosztuje natomiast 17 zł. A gdyby ktoś chciał się uraczyć alkoholem, na kubeczek prosecco trzeba wydać 33 zł.

Nietrudno policzyć, że za tę cenę można by kupić kilka bochenków chleba czy nagotować barszczu dla całej rodziny. Wiadomo jednak, że pałaszując przysmaki od Gessler, płaci się nie tylko za dobrej jakości produkt, co sama zawsze podkreśla, lecz także za znane nazwisko, którym gwiazda podpisuje się pod daniem.

Sprawdziliśmy ceny na podobnym jarmarku świątecznym w Łodzi na popularnej ulicy Piotrkowskiej. Pani Danuta sprzedaje tam zapiekanki – w tej samej cenie co Magda Gessler kanapki.

– Kosztują 25 złotych – mówi nam. – Klienci często przychodzą w parach. Mówią, że zapiekanki są za duże dla jednej osoby, że tyle sami nie zjedzą, więc proszą, żeby przekrawać je na pół i dzielą się nimi z towarzyszami. Za tę kwotę może się spokojnie najeść dwóch głodomorów – opowiada pani Danuta.

Święta BEZ NERWÓW? To możliwe!

Posłuchaj, co radzi Krystyna Mirek, autorka książki "Uwierz w szczęście"!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają