Antoni Pawlicki jako Jaruzelski w filmie "Gierek" Musiał poddać się bolesnemu zabiegowi [GALERIA]

2022-01-20 7:24
Antoni Pawlicki, Wojciech Jaruzelski
Autor: INSTAGRAM, AKPA grafika RN Antoni Pawlicki, Wojciech Jaruzelski

Zawód aktora wymaga wielu poświęceń. Nie pierwszy raz przekonali się o tym Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Cezary Żak, Jan Frycz oraz Antek Pawlicki, którzy na potrzeby filmu „Gierek” musieli przejść szokujące metamorfozy. Kto przytył kilkadziesiąt kilogramów, a kto przefarbował włosy?

Szokujące metamorfozy aktorów filmu „Gierek”!

„Gierek” to film, którego akcja toczy się od momentu, kiedy Edward Gierek (+88 l.) został I Sekretarzem KC PZPR, aż do końca jego internowania. Wchodząc na plan, aktorzy mieli nie lada zadanie - każdy z nich musiał się całkowicie zmienić. W tytułowego bohatera wcielił się Michał Koterski (42 l.), który do roli musiał przytyć…21 kilogramów! Uwagę zwracają szczególnie drugi podbródek i brzuszek. Aktor zapewnił jednak, że ma zamiar powrócić do poprzedniej wagi, dlatego zaraz po nagraniach oddał się w ręce trenerów.

Prawdziwą metamorfozę przeszedł również Cezary Żak (61 l.), który w filmie zagrał Leonida Breżniewa (+76 l.). W wywiadzie dla „Faktu” aktor powiedział, że dodatkowych dwudziestu lat dodały mu specjalne specyfiki do postarzania twarzy, używane przez charakteryzatorów z Hollywood. Oprócz tego musiał nosić perukę oraz doprawiono mu krzaczaste brwi, które są znakiem rozpoznawczym radzieckiego polityka. 

Dużym poświęceniem musiał wykazać się również Antek Pawlicki (39 l.). Aktor zgolił cały przód swoich gęstych włosów, aby jak najbardziej upodobnić się do generała Jaruzelskiego (+90 l.). Wysokie czoło, charakterystyczne duże okulary oraz mundur sprawiły, że był niemal nie do odróżnienia od prawdziwego Wojciecha Jaruzelskiego. 

Jan Frycz (61 l.) zagrał w „Gierku” kardynała Stefana Wyszyńskiego (+80 l.). Na potrzeby filmu musiał on przefarbować włosy na siwo. 

Warto również wspomnieć o zachwycającej Małgorzacie Kożuchowskiej (51 l.), która wcieliła się w postać żony Edwarda Gierka, Stanisławy (+89 l.). Aktorka niestety nie miała możliwości pokazania swojej doskonałej figury. Wręcz przeciwnie - musiała grać w specjalnych pogrubiaczach, aby sprawiać wrażenie, że ma kilka dodatkowych kilogramów. Na szczęście na premierze filmu mogła podkreślić wszystkie swoje atuty. W czerwonej sukience projektu Macieja Zienia nie miała sobie równych. Jej kreacja i głęboki dekolt przyćmiły nie tylko innych aktorów, ale i samą Stanisławę Gierek.

Zobacz w naszej galerii, jakie metamorfozy przeszli aktorzy!

Sonda
Czy masz zamiar obejrzeć "Gierka" w kinie lub Internecie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE