Michał Koterski zagra Gierka!? W pierwszą damę PRL wcieli się natomiast...

2020-07-15 11:58
Edward Gierek i Michal Koterski
Autor: eastnews/AKPA Będzie film o Gierku. Czy Misiek Koterski jest podobny do I sekretarza KC PZPR?

Trwają pracę nad filmem o legendarnym przywódcy z czasów PRL, I sekretarzu KC PZPR Edwardzie Gierku (+88 l.). Scenariusz do produkcji pisze Rafał Woś, publicysta "Super Expressu". - Obsady aktorskiej nie możemy jeszcze ujawnić, ale zaręczam, że będzie ona niebanalna i absolutnie pierwszoligowa - mówił jakiś czas temu Woś w rozmowie z wirtualnemedia.pl. Serwisowi Pudelek udało się ustalić, kto zagra główne rolę w filmie o roboczym tytule "Gierek".

Z informacji słynnego portalu plotkarskiego wynika, że Edwarda Gierka zagra Michał "Misiek" Koterski (41 l.), a w jego żonę Stanisławę Gierek (+89 l.) wcieli się Małgorzata Kożuchowska (49 l.). - Producenci uznali, że idealnie pasuje ona do roli "naczelnej modnisi PRL" - czytamy na Pudelek.pl. Na razie nie znana jest dalsza obsada, ani czas akcji "Gierka". Prawdopodobnie produkcja zacznie się przed tym, kiedy Edward Gierek objął władzę w PRL. 

Być może w filmie zobaczymy także wątek 18-letniej Jolanty Gierek, bratanicy I sekretarza, która została brutalnie zamordowana w październiku 1966 roku w Będzinie. Sąd uznał, że zabił ją seryjny morderca Zdzisław Marchwicki (+49 l.), który nazywany był wampirem z Zagłębia.

Postać Edwarda Gierka jak do tej pory pojawiła się w dwóch filmach. W "Sołdaty Swobody" zagrał go Edward Linde-Lubaszenko, a w filmie "Papież Jan Paweł II" wcielił się w niego nieżyjący już Andrzej Blumenfeld.

Edward i Stanisława Gierek pochowani są na cmentarzu w Sosnowcu.

Grób Gierka utonął w kwiatach. Później była impreza [ZDJĘCIA]

Kożuchowska i Koterski zagrają Gierków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE