Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa oraz Larysa Tsoy

i

Autor: Materiały prasowe

Muzyka

Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa razem Larysą Tsoy w poruszającym utworze o wojnie w Ukrainie

2022-10-06 10:01

Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa razem Larysą Tsoy prezentują bardzo poruszający utwór o wojnie w Ukrainie - "Podły czas". Kompozycja jest wyjątkowa pod każdym względem. Do piosenki powstał teledysk, którego reżyserem i producentem jest Robert Kozera.

Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa razem Larysą Tsoy nagrali wyjątkowy utwór w klimacie rockowym. Są w nim ostrzejsze riffy gitarowe, ale i piękne smyczki, które zagrała Magdalena Konieczek. Kompozycja jest mocna pod każdym względem - muzycznym, wokalnym, tekstowym.

Głównym powodem powstania utworu jest oczywiście wojna w Ukrainie

- Czułem, że dobrze, by było jakoś zjednoczyć się z naszym wschodnim sąsiadem, zrobić piosenkę, która chwyci za serca i pokaże ogrom nieszczęścia.  O napisanie tekstu poprosiłem Leszka Zdunia, znanego z wielu spektakli, filmów, seriali aktora. Bardzo się ucieszył i powiedział, że ma pomysł. Jest to rozmowa matki z synem. Tekst wyjątkowo poruszający. Następnie skomponowałem muzykę i przy współpracy z kolegami z zespołu Zupa Grzybowa, w którego skład wchodzą Adam Wołosz, Tomasz Rybacki, Artur Kaliszewski, a na klawiszach gościnnie zagrał Marek Karolski udało się spiąć wszystko razem.  Do tego świetnie wpisała się Larysa Tsoy finalistka The Voice of Senior, która jest Ukrainką. Przyjęła zaproszenie do projektu i zaśpiewała pięknie.

Piotr Grzyb muzyką zajmuje się od dziecka, a tak poważniej, gdy skończył 17 lat. Ma na koncie sporo piosenek i klipów, które można znaleźć w sieci.

- Tworzenie muzyki jest dla mnie odskocznią od życia codziennego, zajęciem, które bardzo lubię. Czuje, że coś po mnie zostanie.

Kim jest Piotr Grzyb?

Piotra możemy kojarzyć jako wokalistę zespołu ERGO, z którym wydał dwie płyty CD i trzy winylowe single. W 2014 roku powstał kolejny projekt – Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa –  zespół wykonujący muzykę autorską. Grupa została utworzona z inicjatywy Piotra Grzyba w Ostrołęce. Zespół wydał dwie płyty CD „Namiętności” i „Minęło lat dwadzieścia”. W planach jest trzecia płyta i kolejne teledyski. Oprócz muzyki Piotr uwielbia motocykle, podróże i wędkarstwo.

Kim jest Larysa Tsoy?

Larysa Tsoy pochodzi z Ukrainy. Urodziła się we Lwowie, jest pochodzenia polsko-koreańskiego. Ukończyła studia muzyczne na kierunku wokalnym. Była uczestniczką wielu konkursów i festiwali muzycznych. Wielokrotnie odbyła turnee na Kaukazie i terenie całego byłego Związku Radzieckiego. Do Polski przyjechała w 1992 roku i kontynuowała swoją karierę. Larysa Tsoy jest laureatką programu "Droga do gwiazd". W 2013 roku wzięła udział w trzeciej edycji telewizyjnego show "X Factor". Jest również finalistką „The Voice of Senior”.

Sonda
Jakiej muzyki słuchasz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają