Andrzej Łapicki trzy lata przed śmiercią poślubił 25-latkę. Co dziś robi Kamila Łapicka?

i

Autor: AKPA Andrzej Łapicki trzy lata przed śmiercią poślubił 25-latkę. Co dziś robi Kamila Łapicka?

Polacy byli w szoku, gdy 85-letni Łapicki poślubił 25-latkę. Zobacz, jak dziś żyje wdowa po zmarłym aktorze [ZDJĘCIA]

2022-06-16 22:29

Andrzej Łapicki (†88 l.) trzy lata przed śmiercią poślubił 25-letnią wówczas teatrolożkę Kamilę Mścichowską. Ich związkiem żyły media w całym kraju, para bardzo długo nie schodziła z czołówek w kolorowej prasie. Wybitny aktor zmarł w 2012 roku, a młoda wdowa zapadła się pod ziemię. Zobacz, jak dziś wygląda życie Kamili Łapickiej.

Andrzej Łapicki poznał Kamilę przy okazji współpracy dla czasopisma teatr. Szybko połączyła ich wspólna pasja do kultury i sztuki, a także płomienny romans, o którym rozpisywały się media w całym kraju. Największą kontrowersję wzbudzał fakt, że zakochanych dzieliło aż 60 lat różnicy.

Para często pokazywała się w kolorowej prasie i udzielała nawet wspólnych wywiadów. Szczęśliwy aktor ogłaszał wszędzie, że "ten związek dał mu kopa do życia”.

Relację Łapickiego z młodszą o 60 lat Kamilą, skomentowała także jego córka.

- On po prostu odrzucał starość. Dla niego to było upokorzenie, na które się nie godził. Jak to kiedyś napisał Czesław Miłosz: Przemijanie - jestem przeciw (...) Ożenił się z młodą dziewczyną, która - co normalne - miała swoje zawodowe ambicje, a to się ojcu za szczególnie nie podobało. Jak napisałam we wstępie do 'Dzienników' ojca, które niedawno się ukazały, jego nieuchronne rozczarowanie tym małżeństwem wynikało z tego, że dziś nie ma już kobiet skrojonych na XIX-wieczną modłę. Ale jeśli jeszcze przez jakiś czas był szczęśliwy, to dlaczego miałabym to oceniać? - mówiła Zuzanna Łapicka w rozmowie z „Wysokimi Obcasami Ekstra”.

21 lipca 2012 roku Andrzej Łapicki zmarł pozostawiając 28-letnią wdowę w żałobie. Ostatnie zdjęcia Kamili zrobiono w dniu jego pogrzebu. Kobieta totalnie wycofała się z show-biznesu. Zrezygnowała nawet ze współpracy z czasopismami "Pani" i "W sieci". Media donosiły, że Kamila Łapicka nie dostała nic w spadku po mężu, który pominął ją w testamencie.

Kilka lat temu rozpoczęła studia doktoranckie z iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wdowa po aktorze pobierała stypendium od Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Obecnie Kamila Łapicka nadal prowadzi życie z dala od blasku fleszy i nie wygląda na to, by chciała wrócić. 38-latka jest aktywna w mediach społecznościowych, stąd wiemy, że prowadzi bloga o kulturze i sztuce, a także współpracuje z czasopismem "Didaskalia Gazeta Teatralna". Często podróżuje i uczestniczy w warsztatach kulturalnych. Artystka strzeże jednak swojej prywatności i nie pokazuje zdjęć ze swojego życia codziennego. Wszystkie jej wpisy dotyczą wyłącznie pracy, na próżno szukać jej aktualnych zdjęć.

Zobaczcie niżej galerię ze wspólnymi zdjęciami Kamili i Andrzeja Łapickich. Znajdziecie w niej też zdjęcia Kamili z pogrzebu męża.

Tragiczne losy gwiazd muzyki disco polo. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE