Polacy byli w szoku, gdy 85-letni Łapicki poślubił 25-latkę. Zobacz, jak dziś żyje wdowa po zmarłym aktorze [ZDJĘCIA]

2022-06-16 22:29

Andrzej Łapicki (†88 l.) trzy lata przed śmiercią poślubił 25-letnią wówczas teatrolożkę Kamilę Mścichowską. Ich związkiem żyły media w całym kraju, para bardzo długo nie schodziła z czołówek w kolorowej prasie. Wybitny aktor zmarł w 2012 roku, a młoda wdowa zapadła się pod ziemię. Zobacz, jak dziś wygląda życie Kamili Łapickiej.

Andrzej Łapicki trzy lata przed śmiercią poślubił 25-latkę. Co dziś robi Kamila Łapicka?

i

Autor: AKPA Andrzej Łapicki trzy lata przed śmiercią poślubił 25-latkę. Co dziś robi Kamila Łapicka?

Andrzej Łapicki poznał Kamilę przy okazji współpracy dla czasopisma teatr. Szybko połączyła ich wspólna pasja do kultury i sztuki, a także płomienny romans, o którym rozpisywały się media w całym kraju. Największą kontrowersję wzbudzał fakt, że zakochanych dzieliło aż 60 lat różnicy.

Para często pokazywała się w kolorowej prasie i udzielała nawet wspólnych wywiadów. Szczęśliwy aktor ogłaszał wszędzie, że "ten związek dał mu kopa do życia”.

Relację Łapickiego z młodszą o 60 lat Kamilą, skomentowała także jego córka.

- On po prostu odrzucał starość. Dla niego to było upokorzenie, na które się nie godził. Jak to kiedyś napisał Czesław Miłosz: Przemijanie - jestem przeciw (...) Ożenił się z młodą dziewczyną, która - co normalne - miała swoje zawodowe ambicje, a to się ojcu za szczególnie nie podobało. Jak napisałam we wstępie do 'Dzienników' ojca, które niedawno się ukazały, jego nieuchronne rozczarowanie tym małżeństwem wynikało z tego, że dziś nie ma już kobiet skrojonych na XIX-wieczną modłę. Ale jeśli jeszcze przez jakiś czas był szczęśliwy, to dlaczego miałabym to oceniać? - mówiła Zuzanna Łapicka w rozmowie z „Wysokimi Obcasami Ekstra”.

21 lipca 2012 roku Andrzej Łapicki zmarł pozostawiając 28-letnią wdowę w żałobie. Ostatnie zdjęcia Kamili zrobiono w dniu jego pogrzebu. Kobieta totalnie wycofała się z show-biznesu. Zrezygnowała nawet ze współpracy z czasopismami "Pani" i "W sieci". Media donosiły, że Kamila Łapicka nie dostała nic w spadku po mężu, który pominął ją w testamencie.

Kilka lat temu rozpoczęła studia doktoranckie z iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wdowa po aktorze pobierała stypendium od Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Obecnie Kamila Łapicka nadal prowadzi życie z dala od blasku fleszy i nie wygląda na to, by chciała wrócić. 38-latka jest aktywna w mediach społecznościowych, stąd wiemy, że prowadzi bloga o kulturze i sztuce, a także współpracuje z czasopismem "Didaskalia Gazeta Teatralna". Często podróżuje i uczestniczy w warsztatach kulturalnych. Artystka strzeże jednak swojej prywatności i nie pokazuje zdjęć ze swojego życia codziennego. Wszystkie jej wpisy dotyczą wyłącznie pracy, na próżno szukać jej aktualnych zdjęć.

Zobaczcie niżej galerię ze wspólnymi zdjęciami Kamili i Andrzeja Łapickich. Znajdziecie w niej też zdjęcia Kamili z pogrzebu męża.

Tragiczne losy gwiazd muzyki disco polo. Niezapomniani

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki