Poznaliśmy sekret urody Edyty Górniak. To dlatego wygląda tak młodo! [WIDEO]

2022-11-17 5:27

Aż trudno uwierzyć, że Edyta Górniak skończyła 50 lat. Dla artystki czas jest bardzo łaskawy, bo wygląda jak nastolatka. Jak dowiedział się "Super Express", gwiazda zawdzięcza młody wygląd... głodówkom. – To, co pozwala zachować mi taki rodzaj młodości powiedzmy, to: szalona dusza, serce dziecka, praca w show-biznesie oraz to, że jakieś 12–13 lat temu odkryłam głodówki – mówi „Super Expressowi” wokalistka.

Edyta Górniak

i

Autor: Akpa Edyta Górniak

Sekret młodego wyglądu Edyty Górniak

Edyta Górniak to nie tylko jedna z najzdolniejszych, lecz także najpiękniejszych polskich gwiazd. Gdy ją ostatnio spotkaliśmy, zachwyciła nas wyglądem. Zapytaliśmy, co zrobiła, by zatrzymać czas.

Powiem szczerze, faktycznie, mam dużo błogosławieństwa... Z pokorą jestem wdzięczna. Natomiast to, co pozwala zachować mi taki rodzaj młodości, to: szalona dusza, serce dziecka, praca w show-biznesie oraz to, że jakieś 12–13 lat temu odkryłam głodówki. Te głodówki uratowały mój organizm wiele razy. Detoksy również bardzo mi pomagają – dzieli się swoim sekretem Edyta Górniak. – Mój najdłuższy detoks trwał dwa tygodnie, z czego samej głodówki było pięć dni. Piłam wtedy tylko wodę i przepłukiwałam organizm. To daje szansę uporządkowania organizmu od środka, daje szansę na pojawienie się nowych krwinek, ciało nabiera witalności, dostaje tlenu, krew lepiej krąży, oczyszcza się z metali ciężkich – dodaje Górniak.

Trzeba pamiętać, że do głodówki, jak do każdej diety, należy podejść z głową. 

Co lekarze mówią o głodówkach?

O opinię na temat głodówek, o których mówi Edyta Górniak, zapytaliśmy doktor nauk o zdrowiu Wandę Baltazę, znaną choćby z takich programów jak "Dzień dobry TVN". 

- Post stał się ostatnio popularnym trendem żywieniowym. Wielbiciele twierdzą, że sprzyja on utracie masy ciała, poprawia zdrowie metaboliczne, a nawet może korzystnie wpłynąć na długość życia. Istnieje kilka metod tego wzorca żywieniowego, m.in.: posty przerywane, które mogą przyjmować formę popularnych ostatnio okien żywieniowych albo ograniczenia spożywanych pokarmów jeden lub kilka dni w tygodniu. Część osób decyduje się na rezygnację z jedzenia nawet na kilka dni. Faktem jest, że współczesne społeczeństwa jedzą za dużo i zbyt długo w ciągu doby, w stosunku do swojego zapotrzebowania, dlatego nawet drobne ograniczenia mogą przynieść już bardzo dobre rezultaty - mówi nam dr n. o zdr. Wanda Baltaza.

- Zanim jednak rozpoczniemy post przerywany lub zdecydujemy jak często pościć, koniecznie powinniśmy koniecznie wykonać badania diagnostyczne oraz skonsultować się z lekarzem i dietetykiem. Każda metoda może być skuteczna, ale ustalenie, która z nich działa najlepiej, zależy od indywidualnych uwarunkowań. Poszczenie nie jest jednak zdrowe dla każdego! Posty nie są zalecane osobom, które są chore, mają zaburzenia metaboliczne lub mają zaburzenia odżywiania. Jeśli zdecydujemy się spróbować poszczenia, musimy pamiętać, że jakość diety ma kluczowe znaczenie. Nie można objadać się wysoko przetworzoną żywnością i oczekiwać, że zredukujemy wagę i poprawimy zdrowie. Lepiej zacząć od zdrowej, urozmaiconej diety dopasowanej do naszych potrzeb i regularnej aktywności fizycznej! - zaznacza Wanda Baltaza.

Edyta Górniak zdradza sekret swojej urody
Sonda
Lubisz piosenki Edyty Górniak?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki