Jacek Kurski

i

Autor: WBF

Pracownicy Telewizji Polskiej otrzymali spore podwyżki. Ile wynoszą zarobki w TVP?

2022-05-06 10:52

Telewizja Polska przedstawiła wyniki finansowe za rok 2021. Z raportu wynika, że wpływy reklamowe znacznie się poprawiły, co przełożyło się bezpośrednio na zwiększenie płac pracowników stacji. Pomniejszyły się natomiast wynagrodzenia zarządu, w tym prezesa Jacka Kurskiego (56 l.). Ile na ten moment wynoszą zarobki w TVP?

Portal Wirtualnemedia.pl. poinformował, że Telewizja Polska przekazała Radzie Mediów Narodowych informacje o swoich przychodach za 2021 rok. Zdecydowaną większość kwoty przychodu stacji stanowi rekompensata z budżetu państwa na rzecz utraconych wpływów abonamentowych. Wyniosła ona 1,711 mld zł. Przychód z tytułu abonamentu wyniósł 331 mln zł. Sumując te kwoty, otrzymamy aż 2,043 mld zł, czyli pełną sumę przychodów TVP.

Ile wynoszą zarobki w TVP?

Dwa lata temu Telewizja Polska osiągnęła imponujący wzrost wpływów (o 9,6 proc.) z reklam i sponsoringu. Suma przychodów wyniosła wówczas 884 mln zł. Publiczny nadawca zapewnił, że jest to wynik głównie transmisji z ważnych wydarzeń sportowych, takich jak piłkarskie Euro czy też Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niemniej jednak, koszty działalności wzrosty w sumie o 18,96 proc. (łącznie 3,35 mld zł). Na usługach zewnętrznych zaoszczędzono 110 mln zł.

Portal Wirtualnemedia.pl podał, że średnia płaca pracownika TVP wzrosła o 659 zł, dając w sumie kwotę 10493 zł brutto. Przypominamy, że w Telewizji Polskiej pracuje łącznie 2888 osób. Do kwoty podwyżki nie wliczono nagród, premii oraz innych honorariów. Pensje członków zarządu TVP, czyli Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza, uległy spadkowi o 25,64 proc.

Gwiazda TVP Ida Nowakowska nie pozwala dziecku oglądać telewizji
Sonda
Czy Jacek Kurski jest dobrym prezesem TVP?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE