Andrzej Poniedzielski

i

Autor: AKPA

Podcasty gwizd

Prawicowe poczucie humoru? Poniedzielski nie pozostawia wątpliwości: „To się wyklucza wzajemnie”

2023-06-13 22:03

Andrzej Poniedzielski (68 l.) miał ostatnio okazję zagościć w podcaście „WojewódzkiKędzierski”, gdzie podzielił się z prowadzącymi swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnego kabaretu. Zapytany, odniósł się do „prawicowego poczucia humoru”. Jego odpowiedź nie pozostawiła złudzeń…

Spis treści

  1. Andrzej Poniedzielski w podcaście „WojewódzkiKędzierski”
  2. Poniedzielski w podcaście o polskiej przyszłości

Andrzej Poniedzielski w podcaście „WojewódzkiKędzierski”

Jak się ma polska branża kabaretowa? Jej kondycję ocenił niedawno Andrzej Poniedzielski. Satyryk pokusił się o jej diagnozę rozmowie z Kubą Wojewódzkim (60 l.) i Piotrem Kędzierskim (41 l.). Dziennikarze w ostatnim odcinku swojego podcastu przepytali Poniedzielskiego o jego podejście do kabaretów. Niestety, satyryk nie miał dla nich dobrych wiadomości. Nie pozostawił suchej nitki na poziomie, jaki prezentuje kondycja polskiej satyry. Był wobec niej wyjątkowo surowy. Co powiedział o kabaretach?

– Oni robią tak, jak ich przeciwnik pozwala. (...) Stać ich na dużo więcej. (...) Nie chciałbym, żeby kabaret mówił: „Jesteś podły, głupi, zły, masz takie a takie przywary”, tylko raczej: „Jesteśmy, bywamy głupi, podli”. Spróbujmy z tego wybrnąć jakoś albo choćby w tym żyć – stwierdził Poniedzielski.

Wojewódzki postanowił dopytać Poniedzielskiego o „prawicowe poczucie humoru”. Poddał w wątpliwość jego istnienie, z czym wyjątkowo dosadnie zgodził się satyryk.

– To się wyklucza wzajemnie – nie pozostawił wątpliwości satyryk.

Na tym rozmowa na ten temat się nie skończyła. Wojewódzki stwierdził, że „nadmiar Boga, honoru i ojczyzny wypłukał im z dusz jakiekolwiek poczucie humoru”, na co odpowiedział Poniedzielski.

– To jest zbudowane wszystko na brakach w obszarze kultury osobistej, werbalnej i konsumowanej – dodał.

Poniedzielski w podcaście o polskiej przyszłości

Poziom kabaretów nie był jedynym tematem, jaki artysta poruszył z Wojewódzkim i Kędzierskim. Odniósł się także do polityki. M.in. przypomniał swoją reakcję na wyborcze zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Przytoczył słowa, które wypowiedział wówczas do swojego kolegi z Teatru 6 Piętro – Wiktora Zborowskiego.

– Chyba mamy poprawioną i uzupełnioną wersję wielkiej rewolucji październikowej – powiedział i dodał: – Zdaje się, że wykrakałem.

Niestety, podsumowanie politycznego wątku w słowach Poniedzielskiego maluje się w wyjątkowo ciemnych barwach.

– Już będą zaczynali rozstawiać koksowniki moim zdaniem. Nie oddadzą tego tak sobie – stwierdził.

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany