Żarty na Prima Aprilis. Czy to zdarzyło się naprawdę?

i

Autor: East News Żarty na Prima Aprilis. Czy to zdarzyło się naprawdę?

1 kwietnia

Prima aprilis. Tak wkręcano Polaków. Też nie wiedziałbyś, że to żart?

2023-04-01 12:55

Prima aprilis to czas żartów i dowcipów, często mało eleganckich i złośliwych. W polskich mediach przez lata pojawiało się wiele żartów na 1 kwietnia. Część z nich była wyszukana i trudno było się domyśleć, czy jest to prawa czy jednak fałsz. Przedstawiamy Wam kilka zabawnych żartów na prima aprilis.

Spaghetti rośnie na drzewach

Telewizja BBC podała, że dzięki łagodnej zimie, szwajcarskim rolnikom udało się zebrać pierwsze plony spaghetti z drzew. Tysiące telewidzów w to uwierzyło i dzwoniło do stacji z prośbą o udzielenie informacji, jak wyhodować spaghetti w przydomowych ogródkach? BBC zrobiło ten primaaprilisowy żart 1 kwietnia 1957 roku.

Moneta 99 groszy

Polskie media także nabrały wielu ludzi w prima aprilis. Kilka ładnych lat temu jedna ze stacji telewizyjnych podała, że Mennica Polska wprowadza monetę o nominale 99 groszy. Wszystko przez ceny w sklepach, które często zawierają końcówkę 99 groszy. 

Nowa "kanapka" McDonald’s

Sushi Mac. Zamiast bułki ryż, a w środku łosoś i wasabi zastąpiłby soczystą wołowinę.

Broszka z premier Beatą Szydło

W 2017 roku podano, że 530 tys. polskich urzędniczek i nauczycielek będzie musiało nosić broszki z podobizną polskiej premier. Obowiązek miała wprowadzić Rada Ministrów. Był to wówczas żart "Super Expressu".

Prowadzący "Koła fortuny" pobity

W 2015 roku przypomniał o sobie Wojciech Pijanowski. Były prowadzący teleturnieju "Koło fortuny" umieścił zdjęcie swojej zmasakrowanej twarzy. Miał zostać pobity przez kontrolerów biletów. Był to oczywiście żart. Wielu jednak się nabrało.

Pijanowski z Koła Fortuny pobity przez kanarów?! [ZDJĘCIE]

Adam Małysz zgolił wąsy!

Chyba najbardziej znany żart w polskiej prasie w XXI wieku. Gazeta "Fakt" opublikowała, jak Adam Małysz goli sobie wąsy, czyli swój znak rozpoznawczy. Dzień póżniej pojawiło się sprostowanie, że był to oczywiście żart na prima aprilis.

"Czar par" z gwiazdami

W 2016 roku media podały, że wraca teleturniej z Krzysztofem Ibiszem. W reaktywowanym "Czar par" mieli wystąpićTomasz i Małgorzata Terlikowscy, Radosław Pazura z żoną Dorotą Chotecką, Dominika Figurska z mężem Michałem Chorosińskim, Paweł i Małgorzata Królikowscy, Robert i Anna Lewandowscy, Kasia Cichopek i Marcin Hakiel, Cezary i Katarzyna Żakowie, Piotr i Agata Rubikowie, Rafał Cieszyński i Alżbeta Lenska, Patrycja Markowski i Jacek Kopczyński, Antoni Królikowski i Katarzyna Sawczuk oraz Antoni Pawlicki i Agnieszka Więdłocha.

Okazało się, że żart na prima aprilis był niemal proroczy. Program TVP wrócił na antenę w 2019 roku po 23 latach przerwy. W jury zasiegli wówczas Radosław Pazura i Dorota Chotecka oraz Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel.

W prima aprilis nie brakuje także żartów od gwiazd. Katarzyna Zielińska informowała fanów, że ucieka z Polski na Bali, Martyna Wojciechowska, że wystąpi w "Tańcu z gwiazdami", czy to, że Marcin Miller z Boys stworzy duet z Piotrem Rubikiem. Pojawiały się także nieśmiertelne żarty z wymyślonymi ciążami.

Nasi Partnerzy polecają