Sebastian Karpiel-Bułecka

i

Autor: Instagram Sebastian Karpiel-Bułecka

Smutne słowa piosenkarza

Sebastian Karpiel-Bułecka przyznał się do poważnej choroby. "Bałem się, że umrę"

2022-12-12 11:59

Sebastian Karpiel-Bułecka (46 l.) postanowił otworzyć się na temat poważnych zaburzeń, które mu towarzyszą. To rzecz, z którą wbrew pozorom mogą zmagać się nawet szczęśliwi z pozoru ludzie. "Choroba duszy" sprawiła, że piosenkarz obawiał się nawet o swoje życie. "Bałem się, że wyjdę na scenę i umrę", przyznał wprost.

Sebastian Karpiel-Bułecka to znany i lubiany piosenkarz, członek formacji Zakopower, znany między innymi z hitu "Boso", który niegdyś nuciła niemal cała Polska. Niewiele osób wie, że muzyk toczy walkę z "chorobą duszy", jaką jest nerwica lękowa. To poważne zaburzenie, które wbrew pozorom dotyka sporo osób, także tych, które z pozoru wydają się na co dzień szczęśliwe i uśmiechnięte. Karpiel-Bułecka postanowił otworzyć się na temat swoich zmagań w podcaście "Wprost o kulturze". Jego słowa wiele osób mogą zadziwić.

„Zaburzenia psychiczne” to nie tylko depresja, to także np. nerwica lękowa, z którą sam się zmagałem. Dla osób zdrowych są to często tematy abstrakcyjne, widzą faceta, który ma żonę, dzieci, w miarę dobrze wygląda i nagle ktoś taki mówi, że ma lęki, że tak, jak to było w moim przypadku, boi się, że wyjdzie na scenę i umrze – powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka.

Sebastian Karpiel-Bułecka przyznał się do poważnej choroby. Czym jest nerwica lękowa?

Sebastian Karpiel-Bułecka nie jest jedyną osobą, która zmaga się z nerwicą lękową. Niektórzy myślą, że to "tylko" zaburzenie psychiczne, ale prawda jest taka, że nerwica lękowa jest nazywa "chorobą duszy". I to poważną. Czym dokładnie jest? Możemy o niej mówić, gdy zauważamy u siebie zaburzenia emocjonalne, natrętne myśli, a także zaburzenia działania narządów lub objawy psychosomatyczne. Chorzy odczuwają silny lęk związany z objawami. Co gorsza, ten lęk może wywoływać kolejne objawy somatyczne. U podłoża nerwicy, jak czytamy, najczęściej leży trauma lub brak zaspokojenia potrzeb emocjonalnych w dzieciństwie, ale powodów może być więcej. Są to między innymi: presja otoczenia, wewnętrzny konflikt emocji i temu podobne. W przypadku nerwicy lękowej, najlepiej zgłosić się do specjalisty i rozpocząć leczenie, absolutnie nie lekceważyć objawów, bo mogą się one pogłębić. Najodpowiedniejszy będzie kontakt z psychiatrą lub innym lekarzem, np. rodzinnym, który skieruje nas do odpowiedniej osoby czy placówki.

Sonda
Sebastian Karpiel-Bułecka. Lubisz jego muzykę?
Lewandowska i Karpiel-Bułecka imprezują do rana
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany