Tylko u nas!

Stan Borys przeszedł udar mózgu i zawał serca. Jak dziś czuje się gwiazdor? Mamy zdjęcia z jego 82. urodzin!

2023-09-08 4:44

Wydawało się, że udar niedokrwienny mózgu, który Stan Borys (82 l.) przeszedł przed czterema laty, będzie jego największym koszmarem. W jego wyniku gwiazdor sceny był częściowo sparaliżowany. Ale, jak to w przypadku udarów bywa, spowodował on choroby współistniejące. Zdrowie Stana Borysa posypało się jak domek z kart. - To cud, że żyję. Gdyby nie pomoc mojej Ani, lekarzy, przyjaciół i fanów, byłoby już po mnie - mówi nam artysta i ujawnia, czego życzył sobie z okazji 82. urodzin, które właśnie świętował.

Stan Borys przeszedł udar mózgu i zawał serca. Jak dziś czuje się gwiazdor? Mamy zdjęcia z jego 82. urodzin!

Po udarze, który Stan Borys przeszedł na początku 2019 roku, do listy przykrych zdarzeń dwa lata temu doszedł jeszcze zawał serca. Wtedy życie uratowała Stanowi jego ukochana Anna Maleady. A jakby tego było mało, w tym roku lekarze wykryli u muzyka zmiany nowotworowe i wycięli mu z pleców spory fragment skóry. Nic dziwnego, że gdy w miniony weekend Stan Borys obchodził 82. urodziny, najbardziej cieszyły go życzenia zdrowia.

- Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie dobre słowa, a najważniejsze dla mnie są życzenia zdrowia, bo bez tego nie będę mógł spełnić kolejnych życzeń, które sobie trzymam w sercu - mówi nam artysta.

A jakie pragnienia skrywa jego serce? Jak udało nam się ustalić, Stan Borys marzy o tym, by znów śpiewać i nagrywać. Swoich muzycznych planów nie ujawnia nawet swojej partnerce. Potrzebuje jednak jej pomocy, by w pełni odzyskać głos.

- Od wielu miesięcy Ania systematycznie wozi mnie na terapię wokalną na zatłoczony Manhattan. Prawdę mówiąc, wiele razy poddawałem się i już nie chciałem uczęszczać na rehabilitację. Ania jest wielkim wsparciem i motywacją każdego dnia. Swój cenny czas poświęca na opiekę i zajęcia związane z moją terapią i leczeniem. Za każdym razem, kiedy wracam z rehabilitacji, w domu wita mnie Ania i nasza kochana rodzinka - Apollo i Muza - czyli nasze pieski. Moje serce topnieje na ich widok i z powodu tego, co robią dla mnie już tyle lat. Dziękuję im z całego serca - mówi nam wzruszony Stan Borys.

Ania zadbała też o to, by w dniu urodzin z twarzy Stana nie schodził uśmiech. Była więc kolacja w restauracji i tort dla jubilata, a potem spacer z obłędnym widokiem na Nowy Jork.

"Super Express" dołącza się do życzeń zdrowia!

Zobaczcie w naszej galerii, jak Stan Borys spędził urodziny.

Stan Borys uwięziony w Ameryce. Nagranie z Nowego Jorku. TYLKO U NAS
Listen on Spreaker.