Piękna fotografia

Dokonała apostazji, ujawniła, że jest lesbijką, teraz pokazała ciążowy brzuszek! "Wszystko się zmieniło"

2023-07-22 11:46

Sylwia Chutnik to wyjątkowo barwna postać. Pisarka, dziennikarka, wokalista, a także ikona ruchu LGBT w Polsce. Zrobiło się o niej głośno w 2020 roku, gdy zdecydowała się na coming out i ujawniła, że jest lesbijką. Rok wcześniej z kolei Sylwia Chutnik dokonała apostazji. Teraz pisarka pokazała swoje zdjęcie, na którym widać jej ciążowy brzuszek.

Sylwia Chutnik - kim jest? Coming out, apostazja

Sylwia Chutnik trzy lata temu postanowiła dłużej nie ukrywać swojej orientacji psychoseksualnej i ujawniła, że jest lesbijką. Coming out odbił się szerokim echem. - Zawsze byłam kamikadze. W najnowszym numerze magazynu "Replika" opowiadam o swoim życiu, aby wszystkie osoby, które żyją w strachu, mogły choć przez chwilę poczuć się lepiej. Nie planowałam coming outu, nie mam ochoty gadać o swoim życiu w gazetach. Ale sytuacja w Polsce jest zła i nie chcę być bierna - tak tłumaczyła swój coming out Sylwia Chutnik. Zanim zdradziła, że jest lesbijką, dokonała aktu apostazji. - Zdecydowałam się oficjalnie wystąpić z Kościoła katolickiego, aby nigdy więcej nie wliczano mnie w statystyki wiernych. Nie chciałam mieć nic wspólnego ani z religią, ani z instytucją - argumentowała pisarka i aktywistka LGBT. Co ciekawe, kiedyś Sylwia Chutnik miała partnera, z którym ma dziecko. Na Instagramie właśnie pokazała stare zdjęcie z ciążowym brzuszkiem.

Sylwia Chutnik urodziła syna 20 lat temu. Pisze o wychowaniu dziecka

Okres wczesnego macierzyństwa Sylwia Chutnik wspomina z wyraźnym sentymentem. W swoim wpisie porusza też kwestię wychowania dziecka. - Dwadzieścia lat temu urodziłam syna. I wszystko się zmieniło. Macierzyństwo jest doświadczeniem totalnym. Miałam 24 lata, studiowałam i imprezowałam. Po porodzie nadal studiowałam i imprezowałam, ale oprócz tego karmiłam, przewijałam i przytulałam. Dziś, po latach prowadzenia Fundacji MaMa, dyskusjach i aktywizmie, nadal nie wiem, co mam odpowiedzieć na pytanie: "jak wychować dziecko" Kochać je? Na dobre i na zle?Tylko tyle i aż tyle - stwierdziła pisarka. 

Zobacz w naszej galerii zdjęcia Sylwii Chutnik. Na szóstym slajdzie widać pisarkę z ciążowym brzuszkiem

Wróżbita Maciej dokonał coming out-u