Syn Iwony Cichosz jest poważnie chory. Cierpi na rzadką chorobę genetyczną

i

Autor: Instagram

Smutna wiadomość aktorki

Syn Iwony Cichosz jest poważnie chory. Cierpi na rzadką chorobę genetyczną. „Dlaczego to się trafiło mojemu dziecku?”

2023-09-02 11:07

Iwona Cichosz przekazała w mediach społecznościowych smutną informację. Gwiazda poinformowała, że jej 3-letni synek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Wszystko zaczęło się tuż po urodzeniu dziecka. Szpital, badania i w końcu z mężem usłyszeli druzgocącą diagnozę. "Moje życie wtedy diametralnie się zmieniło[...] „Dlaczego to się trafiło mojemu dziecku?” - pisze na Instagramie Iwona Cichosz.

Syn Iwony Cichosz poważnie chory. "Antoni urodził się z rzadką chorobą genetyczną"

Iwona Cichosz pojawiła się w polskim show biznesie w 2016 roku, kiedy to została Miss Świata Głuchych. Potem jej kariera potoczyła się z górki - wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami", gdzie w towarzystwie Stefana Terrazzino zajęła drugie miejsce. Grała także w serialu "Leśniczówka". Od kilku lat Iwona Cichosz i jej mąż Truls S. Yggeseth mieszkają w Norwegii. Para doczekała się dwójki dzieci: 3-letniego Antoniego i rocznej Klary. Teraz Iwona Cichosz zdobyła się na odważne wyznanie. Aktorka zamieściła na Instagramie poruszający wpis, w którym poinformowała fanów, że jej synek cierpi na poważną chorobę genetyczną.

"Løvemamma - dosłowne tłumaczenie na język polski “lwia mama”, tak w Norwegii potocznie określają matki, która ma dziecko specjalnej troski, która walczy z systemem, by zapewnić dziecku odpowiednią opiekę, leczenie itd.[...]sama jestem løvemamma, odkąd Antoni przyszedł na świat. Moje życie wtedy diametralnie się zmieniło. Antoni urodził się z rzadką chorobą genetyczną - stwardnienie guzowate" - wyznała w obszernym wpisie.

Iwona Cichosz o chorobie syna

Iwona Cichosz wyznała, że nie powiedziała o chorobie synka od razu, gdyż nie była gotowa, aby odpowiadać na pytania obserwatorów. "3 lata temu nie miałam głowy do tego, by publicznie o tym pisać. Wtedy skupialiśmy się na potrzebach Antosia, na milionach badań, lądowaliśmy w szpitalu wiele razy" - podkreśla Cichosz.

  • "Brawo Iwono, brawo Trulsie — jesteście fantastycznymi rodzicami, a decyzja o poinformowaniu nas dopiero teraz wydaje się niezwykle dojrzała i jednocześnie pełna szacunku wobec Antoniego"
  • "Jesteście dla siebie wspaniałym wsparciem. A Antoś ma szczęście mając takich rodziców, siostrę, bliskich którzy są przy nim" - wspierają aktorkę fani.
Allan Krupa wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"

Szybki QUIZ o jurorach programów talentshow. My podajemy nazwisko, ty wskaż program

Pytanie 1 z 10
Tomson i Baron