Tak dziś wygląda Jacek Rozenek

i

Autor: AKPA/Piętka Mieszko Tak dziś wygląda Jacek Rozenek

Tak dziś wygląda Jacek Rozenek. Choroba mocno go zmieniła?

2022-06-23 12:09

Jacek Rozenek (53 l.) w 2019 roku przeszedł udar. Lekarze informowali, że rokowania są ostrożne, a aktor był w ciężkim stanie. Nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Dziś, choć wciąż walczy o odzyskanie pełnej sprawności, Jacek Rozenek czuje się znacznie lepiej. Jak teraz wygląda?

Jacek Rozenek: choroba

W maju 2019 roku do mediów trafiła szokująca wiadomość: Jacek Rozenek doznał udaru mózgu. Stan popularnego aktora był ciężki - jeździł on na wózku inwalidzkim, a podczas rozmowy z osobą z jego otoczenia "Super Express" dowiedział się, że gwiazdor nie był w stanie mówić. 

Rokowania były ostrożne. Adrian Rozenek, syn aktora, wspominał w wywiadzie: "lekarze mówili, że umiera i nie przeżyje nocy. (...) Ze wszystkich stron dostawałem informacje, że to już koniec". Według relacji Adrianny Biedrzyńskiej udar nastąpił wskutek rozległego zawału serca aktora. Lekarze twierdzili, że nie będzie on w stanie uprawiać sportu, a nawet chodzić. 

Od udaru Jacka Rozenka minęły ponad trzy lata. Dziś aktor wciąż walczy o odzyskanie pełni sił, ma się jednak coraz lepiej. W 2021 roku odwiedził studio "Dzień dobry TVN" i opowiedział o swojej chorobie. Wspierają go bliscy, w tym była żona, Małgorzata Rozenek-Majdan (44 l.). Gdy Jacek Rozenek ogłosił upadłość konsumencką, gdyż koszty leczenia oraz rehabilitacji były wyższe niż jego budżet, była żona wyciągnęła do niego pomocną dłoń i zaoferowała wsparcie finansowe. Dziś Jacek Rozenek może już chodzić, a nawet pływać. Wrócił do "Barw szczęścia", a 22 czerwca pojawił się na "Wielkim Teście o Lesie".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak teraz wygląda Jacek Rozenek? Zobacz w naszej galerii!

Kim jest Jacek Rozenek?

Jacek Rozenek jest aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym oraz dubbingowym, a także trenerem biznesu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, skąd pochodzi. Kreacje, które przyniosły mu największą popularność, to role Marka Szafrańskiego w "Samym życiu", Radosława Tulczyńskiego w "Złotopolskich", Rafała Kozienia w "Klanie" oraz Artura Chowańskiego w "Barwach szczęścia". Ponadto użyczał on głosu w produkcjach takich jak "W pustyni i w puszczy", "Ogniem i mieczem", "Dr Dollitle" czy "Kot", a także w grach, m.in. "Wiedźmin" i "Cyberpunk 2077". Jacek Rozenek jest właścicielem Audytorium - firmy prowadzącej szkolenia biznesowe.

Prywatnie Jacek Rozenek ma na swoim koncie dwa małżeństwa, które nie przetrwały próby czasu. Pierwszą żoną aktora była Katarzyna Litwiniak, a owocem ich związku jest syn, Adrian. Drugie małżeństwo Jacka Rozenka, z Małgorzatą Rozenek (z domu Kostrzewską), zakończyło się w 2013 roku. Para ma dwoje dzieci - Stanisława i Tadeusza. Mimo rozstania w dalszym ciągu utrzymują kontakt i pozostają w dobrych relacjach, o czym świadczy m.in. fakt, że Małgorzata Rozenek polecała w sieci ostatnio wydaną książkę byłego męża.

Sonda
Sięgniesz po książkę Jacka Rozenka?
Małgorzata Rozenek-Majdan dosadnie o swojej matce: "Krytykuje wszystko"